Ambasadorzy csr

Zaznacz obszar

wszystkie

ambasador csr Żak Bartosz

Żak Bartosz

alumn

Uniwersytet Jagielloński

Student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem Wiceprzewodniczącym Koła Naukowego Prawa Podatkowego TBSP UJ, a także aktywnym członkiem Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa. Będąc jeszcze w liceum starałem się brać udział w projektach prospołecznych, takich jak między innymi: Młodzieżowa Rada Dzielnicy XII Miasta Krakowa, a także w akcji Szlachetna Paczka. Gama moich zainteresowań jest dość szeroka, począwszy od nauki języków obcych, poprzez wybrane zagadnienia prawa podatkowego, aż po ćwiczenia siłowe. Udział w Programie Ligi Odpowiedzialnego Biznesu jest dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem, po pierwsze ze względu na możliwość zaczerpnięcia informacji od najlepszych w tej materii ekspertów, praktyków CSR. Kolejnym plusem jest fakt iż zaczerpniętą wiedzę będę mógł utrwalić, wykorzystać w praktyce, jak również propagować i przekazać w lokalnym środowisku, w ramach realizacji projektu.

ambasador csr Wieleszczyk Jowita

Wieleszczyk Jowita

alumn

Szkoła Główna Handlowa

Jestem studentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie pełnię funkcję Organizatorki Projektu CSR@SGH, który, poprzez warsztaty i wykłady, ma na celu przybliżyć studentom naszej uczelni założenia owej koncepcji oraz zapoznać ich z najciekawszymi aspektami społecznej odpowiedzialności biznesu. Interesują mnie podróże, psychologia oraz języki. Uwielbiam słuchać muzyki rockowej.

Według mnie odpowiedzialny biznes to uwzględnianie długofalowych konsekwencji działań, potrzeb pracowników oraz możliwość wpływania na pozaekonomiczne aspekty biznesu. Bycie odpowiedzialnym to także kształtowanie dobrych postaw wśród konsumentów, którzy, myśląc o zakupie danego produktu bądź usługi, biorą pod uwagę działania firmy i ich wpływ na środowisko.

ambasador csr Stasik Joanna

Stasik Joanna

alumn

Uniwersytet Szczeciński

Jestem studentką pedagogiki i zdrowia publicznego na Uniwersytecie Szczecińskim oraz absolwentką dietetyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Obecnie działam w Kole Naukowym „Promotorzy zdrowia”. Oprócz tego jestem w różnych organizacjach, co pozwala mi na ciągły rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. Interesuję się szczególnie działaniami, które mają realny wpływ na poprawę sytuacji osób, które potrzebują pomocy. Jeżeli znajdę czas to staram się go spędzać w gronie najbliższych osób. Lubię filmy dokumentalne, czasem nawet pójdę biegać. Odpowiedzialny biznes to świadomość konsekwencji działań oraz decyzji, które mają wpływ na pracowników, gospodarkę oraz społeczeństwo. To również umiejętność spostrzegania czynników wpływających na biznes.

ambasador csr Sowierszenko Magda

Sowierszenko Magda

alumn

Uniwersytet Warszawski

Jestem studentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku public relations i marketing medialny. Przez prawie 5 lat byłam związana z AIESEC w Polsce na różnych szczeblach. Moim ostatnim projektem w AIESEC, była organizacja Światowego Kongresu AIESEC w Warszawie w sierpniu 2016 roku – konferencji dla 1000 studentów ze 126 krajów. Obecnie pomagam Polskiej Radzie Organizacji Młodzieżowych w stworzeniu konkursu dla zdolnych, młodych Polaków. W czasie wolnym od pracy, studiów i dodatkowych projektów, planuję kolejne podróże (następna gdzieś w Azji!), przemierzam Internety i pysznie gotuję.

CSR to dla mnie filozofia zarządzania, która oprócz zysku uwzględnia działania na rzecz lepszego społeczeństwa i środowiska naturalnego. To po prostu branie odpowiedzialności za nasze decyzje i działanie.

ambasador csr Smoleńska Natalia

Smoleńska Natalia

alumn

Politechnika Warszawska

Nazywam się Natalia Smoleńska i studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Warszawskiej. Obecnie jestem na pierwszym roku studiów magisterskich. Interesuję się zdrowym stylem życia, a w wolnych chwilach działam charytatywnie. Odpowiedzialny biznes to dla mnie postępowanie, z którym mogę się identyfikować. Poza dbaniem o siebie, trzeba pamiętać także o innych i starać się pomagać i wspierać.

ambasador csr Pilch Marlena

Pilch Marlena

alumn

Uniwersytet Warszawski

Studentka IV roku stosunków międzynarodowych o specjalizacji międzynarodowa polityka handlowa na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem członkiem Studenckiego Koła Islandzkiego UW, gdzie angażuję się w inicjatywy związane m.in. z migracjami i społeczeństwem Islandii. W ramach stypendium naukowego spędziłam pół roku na Uniwersytecie w Padwie, gdzie po raz pierwszy zetknęłam się z ideą CSR organizując debaty i case studies na temat globalnych problemów w tym obszarze.

Odpowiedzialny biznes postrzegam jako transakcję: jak wiele zaoferujemy pracownikom, społeczeństwu czy środowisku, tyle samo będziemy mogli od niego pozyskać. To strategia przyszłości pokazująca, że biznes nie jest oderwany od problemów współczesnego świata.

ambasador csr Piątek Milena

Piątek Milena

alumn

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Studiuję Ochronę Środowiska na SGGW, jestem absolwentką Inżynierii ekologicznej na tej samej uczelni. Rozpoczęłam studia podyplomowe z zakresu BHP. Działam w Kole Naukowym Inżynierii ekologicznej oraz w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Kierunków Rolniczych i Nauk Pokrewnych IAAS Polska.

Interesuję się odnawialnymi źródłami energii, zwłaszcza biogazowniami i pofermentem. W wolnym czasie chodzę na siłownię oraz zumbę. Od niedawna zainteresowałam się również off roade-em. Lubię też książki, zwłaszcza Skandynawskie kryminały. Moją pasją są również podróże, marzę o wyjeździe na Mauritius i zanurkowaniu w tamtejszych wodach.

Czym jest dla mnie CSR ? Przede wszystkim jest to takie działanie i prowadzenie biznesu, które nie godzi w ludzi ani środowisko. Powinno łączyć zdobywanie zysku z nieszkodzeniem, a wręcz polepszaniem sytuacji społecznej i środowiskowej.

ambasador csr Ogrodowczyk Paulina

Ogrodowczyk Paulina

alumn

Politechnika Warszawska

Jestem studentką Wydziału Zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Działam w Międzynarodowym Kole Naukowym Sustainable Business, z którym wspólnie w bieżącym roku akademickim realizuję między innymi projekt dotyczący odpowiedzialnej konsumpcji. Studia łączę z pracę w Forum Obywatelskiego Rozwoju. Interesuję się marketingiem oraz odpowiedzialnością społeczną.

Wolny czas spędzam przy dobrej książce, słuchając rockowej muzyki oraz uprawiając sport (pływanie oraz body pump).

Odpowiedzialny biznes to dla mnie działanie firm zgodne z Tobą, Johnem, Sakuro, Tatianą, Rodrigo i Sō , a przede wszystkim z samym sobą. CSR to rozważne działania firm, wywierające wpływ na pracowników, klientów, dostawców, który motywuje do etycznego postępowania z myślą o naszych wnukach, prawnukach i praprawnukach… 

strona