Ambasadorzy csr

Zaznacz obszar

wszystkie

ambasador csr Michalik Agnieszka

Michalik Agnieszka

alumn

Uniwersytet Warszawski

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Dziennikarstwo i Medioznawstwo o specjalności Public Relations i Marketing Medialny. Do tej pory swoje piarowe pasje rozwijała w Kole Naukowym Under Construction PR na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie posiada status członka Alumni. Junior Consultant w Okaeri Consulting. Entuzjastka CSR i kampanii społecznych. Społeczną odpowiedzialność biznesu traktuje nie jako koncepcję dobroczynną, lecz jako obowiązkowy model zarządzania przedsiębiorstwem. Swoją pracą chce edukować i nakłaniać do zmian w środowisku biznesowym. Po prostu chce zmieniać świat na lepsze.

ambasador csr Makhanets Vitalii

Makhanets Vitalii

alumn

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Pochodzę z Ukrainy i studiuję Prawo w Biznesie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na I roku II stopnia.

Obecnie jestem członkiem Koła Naukowego Studentów Europeistyki EURO-KUL, wolontariuszem w Fundacji Nowy Staw oraz w projekcie Open Integration na KULu, także jestem stypendystą Fundacji Jana Pawła II w Lublinie.

Interesuję się tematyką europejską i biznesową. Bardzo lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. Mam ambicję opanować w doskonałości język niemiecki. Odpowiedzialny biznes dla mnie to przede wszystkim sukcesywny biznes, który wpływa pozytywnie na społeczeństwo.

ambasador csr Łukaszewicz Urszula

Łukaszewicz Urszula

alumn

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Jestem studentką technologii żywności i żywienia człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dodatkowo, działam w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Kierunków Rolniczych i Nauk Pokrewnych IAAS Polska, w której pełnię funkcję dyrektora ds. HR. Dzięki działalności w tej organizacji mam możliwość realizacji projektu takiego jak Targi Pracy „Pracodawca Marzeń”. Moją pasją są sporty wodne – surfing, kitesurfing, narty wodne i pływanie. W wolnych chwilach zgłębiam wiedzę na temat psychologii i synergologii oraz spotykam się z przyjaciółmi.

Moim celem związanym z udziałem w programie ambasadorskim Ligi Odpowiedzialnego Biznesu jest nauka od najlepszych. CSR to dla mnie nie tylko zysk dla przedsiębiorcy, ale również pozytywny wpływ na społeczeństwo oraz dbanie o pracowników i środowisko.

ambasador csr Łuczyński Beniamin

Łuczyński Beniamin

alumn

Szkoła Główna Handlowa

Jestem studentem SGH na kierunku zarządzanie. Wkrótce po rozpoczęciu studiów zaangażowałem się w działalność koła naukowego oikos, zajmującego się tematyką zrównoważonego rozwoju. oikos był dla mnie oczywistym wyborem ze względu na moje proekologiczne zainteresowania, a dzięki naszej działalności mogłem zaznajomić się również z ruchem biznesu odpowiedzialnego społecznie.

W prywatnym życiu jestem pasjonatem sportu – uprawiam crossfit i pływam. Poza tym lubię dobre filmy, szczególnie dokumentalne, a w chwilach, kiedy nie jestem zajęty tysiącem różnych rzeczy i pomysłów, spędzam czas w sposób nieefektywny ze znajomymi.

Odpowiedzialny biznes to dla mnie jedyny racjonalny wybór na przyszłość – nie widzę innej alternatywy, która sprawi, żeby gospodarka globalna oraz lokalna mogły przetrwać w długim okresie.

Dlatego też chcę promować idee CSR, by jak najszybciej mogły przynieść widoczne zmiany.

ambasador csr Krieger Dawid

Krieger Dawid

alumn

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Studiuję Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jestem członkiem działu HR w organizacji studenckiej Studenckie Forum Business Centre Club. Prócz tego piastuję stanowisko koordynatora poznańskiej edycji projektu „XIV Festiwal BOSS” – cyklu szkoleń biznesowych dla studentów. Dodatkowo realizuję się w wolontariacie od 5 lat jako instruktor w Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie działam w zespole wojewódzkim zajmującym się programem i metodyką pracy grup młodzieżowych. Prywatnie gadżetomaniak, pasjonat wędrówek górskich z niecodziennym gustem muzycznym.

Dla mnie odpowiedzialny biznes to taki, który działa w sposób przemyślany i spójny. Podnosi swoją wartość w swoim otoczeniu poprzez angażowanie się w życie społeczne, rozwój swoich pracowników oraz dbaniem o środowisko naturalne. Według mnie jest to bardzo ważny proces, ponieważ doprowadzaja nas do integracji społeczeństwa i budowania społecznej współpracy.

ambasador csr Kołodziejczak Marta

Kołodziejczak Marta

alumn

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Studiuję na V roku ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i trafiłam tam z… zarządzania turystyką międzynarodową - najbardziej społecznie toksyczną branżą na świecie, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda, jeśli tylko jest zarządzana z empatią.

Tym jest dla mnie CSR – holistycznym spojrzeniem, zarządzaniem z perspektywy ludzi i ekosystemów, a nie tylko raportów finansowych; przynoszeniem tak zysku, jak i pozytywnych efektów zewnętrznych, jako naturalny bonus. Ten drzemiący potencjał biznesu do naprawiania świata aż się prosi, żeby go wykorzystać, w każdej branży.

Współpracowałam m.in. z Oxfam, People&Planet, CHSS Scotland, teraz pomagam Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, głównie z tłumaczeniami artykułów i sympatyzuję z Enactusem na UE.

Poza wykonywaniem zadań pożytecznych, można spotkać mnie w hamaku, na rowerze albo na najbliższej potańcówce w klimacie swinga/lindy hop.

ambasador csr Kociołek Karolina

Kociołek Karolina

alumn

Uniwersytet Jagielloński

Studiuję na IV roku polonistyki-komparatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mury akademickie są dla mnie jednak za wąskie, stąd moje zainteresowania nowymi mediami, organizacjami pozarządowymi i biznesem. Pracowałam jako PR-owiec w Stowarzyszeniu MANKO, wydawałam ogólnopolskie czasopismo dla seniorów, pisałam do magazynu „What’s Up” skupionego wokół krakowskiego środowiska biznesowego, a jako reporterka studenckiej Radiofonii, poruszałam zagadnienia najbliższe moim rówieśnikom. Doświadczenia te zaowocowały zainteresowanie CSR, łączącym tematykę społeczną i biznesową. Uważam, że biznes odpowiedzialny społecznie jest czymś więcej niż tylko działaniem marketingowym czy employerbrandingowym. To bardziej etyczne i świadome podejście do pracy, środowiska naturalnego i ludzi.

ambasador csr Hudak Rafał

Hudak Rafał

alumn

Uniwersytet Marii Curie-Sklodowskiej w Lublinie

Jestem studentem V roku Prawa oraz III roku Europeistyki na Uniwersytecie Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie. Od początku studiów działam przy różnych organizacjach studenckich włączając się w inicjatywy, które uważam za słuszne i wartościowe. Uwielbiam spotykać ludzi, dzięki którym poszerzam swoje horyzonty. Śledzę bieżące wydarzenia polityczne i sporo pływam.

W dobrze zaplanowanej strategii CSR widzę przyszłość i możliwości rozwoju przedsiębiorstw oraz społeczności lokalnej.

Odpowiedzialny biznes to dla mnie przemyślane działania, w których dodatni wynik finansowy jest powiązany z zyskiem społecznym. To prowadzenie działalności gospodarczej w sposób zrównoważony, gdzie potrzeby każdej ze stron są brane pod uwagę.

strona