LOB
dla studenta

Odpowiedzialny Menedżer 2006/2007

Koordynator projektu: Marcin Bamber, KN Strateg, UG, Gdańsk

 

Projekt "Odpowiedzialny Menedżer" powstał z wiary, że idee CSR powinno się zaszczepiać u ludzi jak najwcześniej. Chcemy docierać do osób młodych, które nigdy nie słyszały o CSR a jednocześnie mają w sobie duży potencjał. Dlatego postanowiliśmy skierować naszą inicjatywę do licealistów i wśród nich promować aktywność oraz odpowiedzialność w życiu i biznesie. Będzie to dla nich doskonała okazja do spróbowania czegoś nowego i zaangażowania się w niecodzienne wydarzenie. Pragniemy przy tym przekazać uczniom wiedzę w sposób atrakcyjny i przystępny. Przede wszystkim jednak, chcemy wyzwolić w nich siły twórcze i pozytywną energię!

 

"Odpowiedzialny Menedżer" to konkurs poświęcony idei CSR. Biorą w nim udział zespoły uczniów szkół średnich z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Ich zadanie to przygotować opis dobrej , odpowiedzialnej praktyki rozwiązującej przedstawiony problem.

 

Wszyscy zainteresowani uczniowie przechodzą cykl warsztatów wprowadzających, poświęconych zagadnieniom CSR i PR.

 

Następnie, podczas uroczystej gali konkursowej, zespoły prezentują swoje praktyki przed publicznością. Przygotowane przez nich programy odpowiedzialności społecznej są oceniane przez sędziów, którymi będą patroni merytoryczni konkursu. Zwycięski zespół otrzymuje nagrody oraz dyplomy.

 

Uczniowie pracując nad programem odpowiedzialności społecznej nie tylko zdobywają wiedzę o CSR, ale również uczą się budować zespół i pracować w grupie. Aby przygotować się do występu i do prezentacji swojego programu, muszą także rozwinąć w sobie umiejętności autoprezentacji.

 

Zorganizowanie całego wydarzenia w formie konkursu sprawia, że wiedza przekazywana jest w atrakcyjny i przystępny sposób. Młodzi ludzie rywalizują ze sobą, a współzawodnictwo to duch walki i motywacja, aby dać z siebie wszystko!