LOB
dla studenta

Seminarium "CSR Toruń- zdrowo i sportowo"

Dnia 24 maja od godziny 10.00 w sali Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK odbędzie się Seminarium - "CSR Toruń- zdrowo i sportowo".

Chcesz się dowiedzieć czym jest odpowiedzialny biznes? Na czym on polega? Jakie firmy z województwa kujawsko – pomorskiego działają odpowiedzialnie? Przyjdź!

 

Zapraszamy wszystkich studentów jak i firmy chcące podzielić się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

 

AGENDA SEMINARIUM:

 

10:00 – 10:30 Wprowadzenie (Agnieszka Bauer ambasador Ligii Odpowiedzialnego Biznesu, krótkie wyjaśnienie, czym jest CSR oraz przedstawienie istoty LOB’u i FOB’u.)

 

10:30-10:45 Opis projektu „CSR Toruń- zdrowo i sportowo” przedstawienie wyników ankiety (Wiedza studentów UMK na temat CSR-u)

 

10:45-12:15 Prezentacje działań CSR’owych w poszczególnych firmach (max. 15 min na daną firmę)

 

Budlex 10:45-11:00

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju 11:00-11:15

TZMO 11:15-11:30

PGNiG S.A 11:30-11:45

ARR w Bydgoszczy 11:45-12:00

 

12:00-12:30 Przerwa kawowa

 

12:30-13:45 Debata nt.” CSR- moda czy lepszy świat?”

( Pytania zadawane będą przez organizatorów seminarium oraz publiczność )

 

Prowadzący: dr Jerzy Boehlke:

 

1. Marta Karwacka (Centrum Przywództwa i Odpowiedzialnego Biznesu)

2. Beata Janczarska ( Budlex )

3. Piotr Wielgus (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju)

4. Sebastian Latanowicz (PGNiG Gazownia Bydgoska)

5. Luiza Ziółkowska (alumni ambasadorów LOB)

6. Mieczysław”Maurycy” Męczekalski (szef klubu Odnowa)

 

13:45-14:15 Podsumowanie seminarium i wręczenie podziękowań.

 

PROJEKT DOFINANSOWANY JEST W RAMACH PROGRAMU GRANTOWEGO LIGI ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU

 

mat. organizatorów

 

 

CSR Toruń - zdrowo i sportowo jest projektem realizowanym przez największą na świecie organizację studencką AIESEC. Wśród licznych działań, które są podejmowane przez naszych członków , istotne miejsce odgrywa podnoszenie świadomości wśród studentów, co dotyczy rozwoju personalnego jak i wiedzy z funkcjonowania i działania firm.

 

 

Głównymi założeniami projektu są:

 

zwiększenie świadomości studentów i przedsiębiorców tematem odpowiedzialnego biznesu;

zainteresowanie lokalnych przedsiębiorców działaniami CSR;

zorganizowanie seminarium, które pozwoli na poznanie idei CSR, na przykładach firm lokalnych województwa kujawsko- pomorskiego;

przeprowadzenie badania ankietowego, w celu poznania wiedzy studentów z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu (badanie zostanie przeprowadzone po raz trzeci, dzięki temu zorientujemy się czy wiedza studentów z roku na rok jest większa);

 

W tegorocznej edycji 24 maja 2011 odbędzie się seminarium pod hasłem „CSR Toruń-zdrowo i sportowo”. Szczególna uwaga zwrócona będzie na firmy, w których CSR, realizowany jest poprzez bonusowe karnety na siłownie, bądź basen, organizowanie wspólnych aktywności pracowników firmy, czy też zdrowe ekologiczne posiłki w firmie- obecność dietetyka w firmowym bufecie.

 

Główną dziedziną zainteresowania projektu będzie działanie zgodne z otaczającym nas światem i ludźmi. Pokaże, że prezesowie mogą być odpowiedzialni, uwzględniając CSR w zarządzaniu firmą. Poszukamy odpowiedzi na liczne pytania, min. zaangażowanie społeczne – w jaki sposób może wpłynąć na rozwój firmy. Z racji aktywnego charakteru seminarium, zwrócimy uwagę na działania odpowiedzialne w sporcie i inne tendencje rozwoju społecznie odpowiedzialnego biznesu.

 

Projekt pozwoli uświadomić społeczności akademickiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i firmom w województwie kujawsko- pomorskim, że jako ludzie powinniśmy być odpowiedzialni w stosunku do naszego otoczenia. Poprzez zwiększanie świadomości wśród studentów wpłyniemy na nich jako na przyszłych przedsiębiorców, którzy w swoich firmach będą świadomie wdrażać idee społecznej odpowiedzialności biznesu od samego początku.

 

Zapraszamy do wzięcia udziału firmy zainteresowane działaniami CSR, chcące podzielić się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

 

Kontakt:

 

Koordynator projektu

 

Magda Bącela

 

magda.bacela@gmail.com