LOB
dla studenta

Konferencja "CSR - Twoja Firma Zmienia Świat!"

Dnia 11 kwietnia w Kielcach odbędzie się konferencja - "CSR - Twoja Firma Zmienia Świat!". W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych. Zapraszamy przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych oraz wszystkich chętnych do wysłuchania wystąpień i wzięcia udziału w dyskusji.

 

Dlaczego wielkie korporacje angażują się w akcje społeczne?

Czy CSR - Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to coś więcej niż sposób na reklamę?

Czy w świętokrzyskim firmy wspierają cele społeczne?

 

Data i miejsce:

12:00 11 kwietnia 2011

Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa AULA 1

ul. Jagiellońska 109 A KIELCE

 

Konferencja zrealizowana w ramach projektu „CSR – Twoja Firma Zmienia Świat” realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Kielcach, finansowanego przez Ligę Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych.

 

źródło: inf. organizatorow

 

O PROJEKCIE

 

,,Twoja Firma Zmienia Świat"

Organizacja: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Kielcach

Miasto: Kielce

Termin: 1.12.2010-11.04.2011(konferencja)

rojekt ,,Troja Firma Zmienia Świat" to projekt, odpowiadający z jednej strony na problem niskiej świadomości kieleckich przedsiębiorców na temat zaangażowania społecznego, a z drugiej słabej kondycje trzeciego sektora.

 

Projekt w pierwszej fazie zakłada analizę postaw wobec CSR świętokrzyskich przedsiębiorców, a następnie organizację konferencji na temat społecznej odpowiedzialności. Podczas konferencji będzie miały miejsce także bezpośrednie spotkania przedstawicieli trzeciego sektora z przedstawicielami biznesu. Konferencja nie będzie tylko miejscem na przekazanie wiedzy, ale także na rozpoczęcie współpracy międzysektorowej, która docelowo ma zapewnić pomoc realizację społecznej misji biznesu. To pierwszy tego typu projekt w regionie, który cechuje niska współpraca między sektorami i niska aktywność społeczna.

 

Harmonogram:

 

  • Badanie postaw wobec CSR (wiedza, emocje, gotowość do działania) - 01.12.2010 -15.03.2011
  • Opracowanie i publikacja wyników i przygotowanie konferencji - 15.03.2011 - 1.04.2011
  • Konferencja i spotkania przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych - 11.04.2011