LOB
dla studenta

Energooszczędni 2011

27.05.2011 odbył się finał akcji. Wyniki konkursu Energooszczędni: SGGW: DS. Cezar, SGH: DS. Grosik, UW: DS. 3, PW: DS. Ustronie

Energooszczędni - oszczędź sobie i środowisku – wygraj nagrody dla swojego akademika!

 

Już wkrótce rusza kolejna edycja konkursu Energooszczędni. Nasze zadanie –zmniejszyć zużycie energii w największych warszawskich akademikach.

 

Podejmij wyzwanie i pokaż, że los naszej Ziemi jest ważny także dla Ciebie, a przy okazji zdobądź także cenne nagrody dla swojego akademika. Jak tego dokonać?

 

To dziecinnie proste – włącz myślenie, wyłącz zbędne urządzenia elektryczne! Kiedy? Od 9 do 15 maja.

 

Konkurs Energooszczędni obejmuje mieszkańców akademików czterech największych warszawskich uczelni: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Celem jest promowanie oszczędzania energii w życiu codziennym. Poprzez rywalizację chcemy uświadomić młodym ludziom, że ekologia to proste, dobre nawyki dnia codziennego.

 

Jesteś studentem jednej z tych uczelni i mieszkasz w akademiku? Przyłącz się do nas i pamiętaj, aby w czasie trwania konkursu wyłączyć urządzenia, z których nie korzystasz. Zapewne zdarza Ci się zostawiać włączony komputer, choć wcale z niego nie korzystasz? Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć o niepotrzebnie włączonym świetle? Jeździsz ciągle windą, choć mógłbyś używać schodów? Może najwyższy czas to zmienić?

 

Projekt Energooszczędni rozpocznie się 9 maja oraz zakończy z dniem 15 maja . W tym czasie w akademikach wymienionych uczelni zmierzone zostanie zużycie prądu. Uzyskany wynik porównamy z normalnym zużyciem. Dla akademików, którym uda się najbardziej zredukować względny pobór energii, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Najlepszy akademik każdej uczelni otrzyma ekspresy do kawy oraz energooszczędną, nowoczesną pralkę, zaś dla zdobywców drugich miejsc przewidziane są energooszczędne odkurzacze.

 

Projekt jest objęty honorowym patronatem Rektorów uczelni: Jej Magnificencji, prof. dr hab. Katarzyny Chałasińskiej-Macukow, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Jego Magnificencji, prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego, Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Jego Magnificencji, prof. dr hab. Adama Budnikowskiego, rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Projekt dofinansowany w ramach programu grantowego Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o konkursie? Zapraszamy na stronę internetową konkursu: www.energooszczedni.org albo na stronę organizatorów konkursu, Studenckiego Koła Naukowego Zrównoważonego Rozwoju „oikos Warszawa”:http://www.oikos-warszawa.org/, gdzie zdobędziesz dodatkowe informacje na temat tego, jak zwiększyć szanse swego akademika na wygraną. Śledzić możesz nas też na http://www.facebook.com/energysavers/

 

mat. organizatorów