LOB
dla studenta

Pociąg do CSR 2012

"Pociąg do CSR" to cykl bezpłatnych warsztatów odbywających się na sześciu warszawskich uczelniach (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego). Podczas ich trwania uczestnicy dowiedzieli się czym jest CSR, poznali jego różne aspekty oraz przykłady odpowiedzialnych działań firm i organizacji pozarządowych. Z tematem społecznej odpowiedzialności biznesu zapoznali uczestników praktycy, przez co spotkania miały zarówno charakter edukacyjny, jak również praktyczny. W całym projekcie który cieszył się dużą frekwencją wzięło udział ok. 150 osób.

 

 

„Pociąg do CSR” docelowo ma wpisać się w rzeczywistość studencką i być kontynuowany w następnych latach. Co więcej projekt miał służyć upowszechnianiu wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i rozwijaniu współpracy między uczelniami.

 

Uczestnicy spotkań „Pociągu do CSR” mieli możliwość zdobycia dwóch podwójnych zaproszeń do Klubokawiarni RESORT (Warszawa, ul. Bielańska 1).

 

W ramach akcji "Stary telefon ciągle w cenie" (www.orangerecykling.pl) podczas warsztatów był także prowadzony ekologiczny skup starych, nieużywanych telefonów komórkowych i losowanie nagród.

 

Patroni wydarzenia: Radio PIN, CSR.pl, Odpowiedzialne-inwestowanie.pl, Polibuda.info, dlaStudenta.pl, Liga Odpowiedzialnego Biznesu

 

Organizatorzy: IAAS Polska, Forum Młodych PKPP Lewiatan, Koło Naukowe Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej, OIKOS Warsaw, Studenckie Stowarzyszenie 4PR, Koło Naukowe Finansów Uniwersytetu Warszawskiego

 

Ruszył "Pociąg do CSR" po warszawskich uczelniach

 

Źródło: materiały organizatorów