LOB
dla studenta

Podwieczorek przy CSR w Poznaniu 2011 - SKN CSR

Studenci poznańskich uczelni już po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w Podwieczorku przy CSR organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe CSR Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Gościem specjalnym grudniowej edycji Podwieczorku był Jerzy Magas przedstawiciel Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa, w spotkaniu uczestniczyła również Magdalena Andrejczuk, koordynatorka Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Spotkanie odbyło się 14 grudnia w kawiarni Pod Pretekstem, gdzie na uczestników czekała pyszna kawa i słodkie co nieco. Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki wsparciu finansowym Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, które zostało przyznane w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych. Celem spotkania było promowanie idei CSR oraz podjęcie dyskusji na temat społecznie odpowiedzialnych praktyk w Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa.

 

Podwieczorek prowadziła Magdalena Gil, przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego CSR. Na początku spotkania Magdalena Andrejczuk opowiedziała uczestnikom o tym czym zajmuje się Liga Odpowiedzialnego Biznesu, kim są Ambasadorzy CSR oraz jakie kroki należy podjąć w celu uzyskania grantu na zorganizowanie spotkania promującego CSR w środowisku studenckim.

Nasz gość specjalny Jerzy Magas opowiedział jak wygląda społecznie odpowiedzialny biznes w Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa, w jaki sposób tworzona jest strategia CSR oraz jakie są plany na przyszłość w tym zakresie.

 

Kolejna część spotkania była przeznaczona na dyskusje. Studenci chętnie zadawali pytania, które często były bardzo dociekliwe. Dyskusja dotyczyła przykładów dobrych praktyk w stosunku do obecnych i byłych pracowników Spółki, trudności związanych z wprowadzaniem strategii CSR, ale nie tylko. Studenci chcieli również wiedzieć jakie są tendencje w związku z poziomem cen gazu oraz jak wygląda przyszłość polskiego rynku w kontekście gazu łupkowego.

 

Studenci zadawali wiele pytań, dyskusja trwała dłużej niż przewidzieli organizatorzy, co jednak świadczyło tylko o tym, że tematyka Podwieczorku okazała się interesująca dla uczestników. Na zakończenie przedstawiciel Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa Jerzy Magas wyraził chęć uczestniczenia w kolejnych tego typu inicjatywach.

 

Organizatorzy już teraz zapraszają na Kolejny Podwieczorek przy CSR, który odbędzie się w pierwszym kwartale 2012 roku.

 

Więcej o projekcie

 

Źródło: informacja organizatorów