LOB
dla studenta

AOB 2008

Akademia Odpowiedzialnego Biznesu 2008 to skierowana do studentów ekskluzywna konferencja poświęcona CSR (corporate social responsibility). Wydarzenie odbyło się w Jachrance pod Warszawą w dniach 17-18 maja 2008, a jego organizatorem jest Liga Odpowiedzialnego Biznesu.

Akademia była spotkaniem obecnych i przyszłych menedżerów dającym możliwość bezpośredniego kontaktu i wzajemnej inspiracji. Miało ono charakter kameralnego dialogu. Na wybranych czekały dwa dni warsztatów, dyskusji, spotkań z ekspertami i praktykami CSR z takich firm i instytucji jak Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PricewaterhouseCoopers, Danone Sp. z o.o., Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Kilkugodzinna symulacja, prowadzona przez Pracownię Gier Szkoleniowych, pozwoliła wcielić się w rolę i przekonać, czy do osiągnięcia najwyższych zysków konieczna była wspólna strategia zrównoważonego rozwoju. Ponadto dzięki Fundacji Aeris Futuro uczestnicy mogli w ramach odpowiedzialności ekologicznej zneutralizować swój negatywny wpływ na środowisko naturalne poprzez ufundowanie drzewka. Wydarzenie odbyło się już po raz trzeci.

Cele Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2008 to:

  • Zainspirowanie do zgłębiania wiedzy na temat odpowiedzialnego biznesu i promowania dobrych praktyk oraz odpowiedzialnych postaw
  • Wsparcie w wytyczeniu ścieżki kariery związanej z odpowiedzialnym biznesem
  • Prezentacja i analiza konkretnych przykładów dobrych praktyk firm-liderów odpowiedzialnego biznesu
  • Umożliwienie bezpośredniego dialogu między studentami a ekspertami i praktykami CSR