LOB
dla studenta

CSR: sustainability vs. business strategies – small steps… a huge influence!

Relacja z konferencji

19 listopada br. w Poznaniu odbędzie się konferencja "Corporate Social Responsibility: sustainability vs. business strategies – small steps… a huge influence!". Patronat merytoryczny nad konferencją objęła Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Poprzez otwarte dyskusje i referaty organizatorzy chcą zaprezentować złożoność zagadnienia CSR, zestawić mocne i słabe strony podejścia zgodnego z omawianą ideą - w kontekście strategii biznesowych dużych firm.

 

Data: 19 listopada 2011 (sobota), godz. 9:00.

Miejsce: Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 2, Poznań

Agenda spotkania

Organizatorem Konferencji CSR są: Politechnika Poznańska, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu oraz Grupa Impressive Event.

 

Przedsiębiorstwa, by osiągnąć swoje cele odnoszą się nie tylko do pozytywnych praktyk, ale w dużej mierze do tych, uznawanych za negatywne. Najczęściej jednak strategie te okazują się najbardziej efektywne i doprowadzają firmę na szczyt możliwości generowania zysku. Gdzie wówczas jest CSR?

 

Główną część konferencji stanowić będzie dyskusja panelowa, w której wezmą udział przedstawiciele dużych przedsiębiorstw (ENEA, PwC, VOLKSWAGEN, PBG, AQUANET, SHERATON POZNAŃ HOTEL, JERONIMO MARTINS DYSTRYBUCJA, KOMPANIA PIWOWARSKA), uczelni (WSB i PP) oraz Ambasador Chorwacji w Polsce. W części otwartej dyskusji panelowej każdy z uczestników będzie mógł zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat CSR z profesjonalistami.

 

Na Konferencji zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu „Biznes społecznie odpowiedzialny (CSR) – My też mamy coś do powiedzenia!”, skierowanego do uczniów szkół średnich. Podczas prezentacji multimedialnej zaprezentowane zostaną najlepsze prace. Konferencji towarzyszyć będą również dodatkowe atrakcje, m.in. występ grupy teatralnej, co wzbogaci przedsięwzięcie. „Nasze wydarzenie będzie miało charakter interaktywnego spotkania. To nie będzie standardowa konferencja” – przekonują organizatorzy.

 

Referaty oraz dyskusja plenarna prowadzona będzie w języku polskim.

 

Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili przedsiębiorców, wykładowców akademickich, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką społecznie odpowiedzialnego biznesu.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Rejestracja uczestników oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.impressiveevent.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: informacje organizatorów