LOB
dla studenta

To działa - Stowarzyszenie Koncentrat

To działa! Stowarzyszenie KONCENTRAT o wolontariuszach biznesowych - relacja z premiery książki

Studenci o wolontariacie pracowniczym – premiera książki - zapowiedź wydarzenia

 

Czy łączenie aktywności zawodowej z zaangażowaniem społecznym jest w ogóle możliwe, kiedy pracuje się w dużej korporacji albo prowadzi własną firmę? Uczestnicy projektu „to działa!”, którzy pod okiem Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów Koncentrat przygotują artykuły do książki o wolontariuszach biznesowych, sprawdzą, co w praktyce oznacza bycie społecznie odpowiedzialnym.

Był „Przewodnik po dobrych pomysłach” i „Ludzie od dobrych pomysłów” – zbiory reportaży o współpracy NGO’sów ze światem biznesu przygotowane przez profesjonalne dziennikarki. Teraz o wolontariacie pisać będą studenci wchodzący właśnie na rynek pracy. Dlaczego właśnie oni? – Bo mają świeże spojrzenie i niekonwencjonalnie podejdą do tematu. Nie boją się zadawać prostych pytań i podważać oczywistości. Są krytyczni i twardo stąpają po ziemi, a jednocześnie mają energię i pasję, by zmieniać to, co im się nie podoba – mówi Anna Błaszkiewicz, prezeska Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów Koncentrat.

Studenci, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony www.todziala.org.pl. – Szukamy 30 osób o zacięciu dziennikarskim, zainteresowanych tematami społecznymi, CSR-em i trzecim sektorem. W październiku i listopadzie przeprowadzimy dla nich cykl warsztatów, a potem pod naszym okiem przygotują reportaże i wywiady, których bohaterami będą wolontariusze biznesowi. Powstanie niebanalny, nowoczesny i ciekawy przewodnik pokazujący, jak można łączyć aktywność zawodową z działalnością społeczną – dodaje Ola Rzążewska, koordynatorka projektu.

Bezpłatna publikacja będzie wydrukowana w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, a cały zebrany materiał trafi również na stronę internetową. Na początku 2012 r. książka zostanie zaprezentowana publicznie podczas panelu dyskusyjnego, a w następnych tygodniach będzie dystrybuowana i promowana. W oparciu o zebrane w publikacji materiały, zostaną także przeprowadzone bezpłatne warsztaty dla około 300 studentów ze szkół wyższych z całej Polski.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów Koncentrat jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Patronat medialny nad tą inicjatywą objął portal www.odpowiedzialnybiznes.pl, Liga Odpowiedzialnego Biznesu i Radio Kampus.

Więcej informacji na: www.todziala.org.pl