Newsy

"CSR i zrównoważony rozwój – współczesne szanse i wyzwania"

„CSR i zrównoważony rozwój w dobie współczesnej silnej konkurencji. Szanse i wyzwania” – pod tym hasłem już 14 kwietnia o godzinie 10:00rusza pierwsza w tym roku konferencja organizowana przez Ambasadorów Ligii Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

 

Jak wygląda polityka ekologiczna polskich firm? Jak chronić środowisko zaczynając od siebie i swojego najbliższego otoczenia ? Czy i jak firmy mogą zrekompensować swój negatywny wpływ na środowisko naturalne? Czym wyróżnia się społecznie odpowiedzialny urząd? Na te i wiele innych pytań uczestnicy konferencji „CSR i zrównoważony rozwój w dobie współczesnej silnej konkurencji. Szanse i wyzwania” będą mieli okazję już 14 kwietnia uzyskać odpowiedzi. Celem spotkania jest przybliżenie studentom i absolwentom zagadnień z zakresy społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, propagowanie wśród nich postaw zgodnych z zasadami społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju.

Konferencję dotyczącą społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju poprowadzą członkowie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz przedstawiciele największych polskich firmy, w których CSR i idee ekologiczne są priorytetem. W prelekcjach udział wezmą między innymi Monika Kulik reprezentująca firmę Telekomunikacja Polska, Marta Niwczyk,koordynatorka projektów Fundacji Aeris Futuro, Katarzyna Dulko, przedstawiciel Ringier Axel Springer Polska, Aleksandra Turek z firmy PricewaterhouseCooper (PwC). Gościem specjalnym konferencji będzieprzedstawicielka Ministerstwa Środowiska, Specjalista w Departamencie Edukacji Ekologicznej Olga Heniec.

Oprócz zajęć teoretycznych uczestnicy konferencji będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach, wcielając się w przedstawicieli firm i mierząc się ze współczesnymi wyzwaniami jakie staną przed nimi w obszarze CSR. Na zakończenie spotkania uczestnicy będą świadkiem debaty pod hasłem „Zrównoważony rozwój w polskich przedsiębiorstwach i urzędach”.

Serdecznie zapraszamy na konferencję wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcą poznać tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu lub też zgłębić wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, a także zapoznać się z ciekawymi praktykami CSR z różnych branż.

Konferencja rozpoczyna się o godzinie 1000 w Bibliotece Głównej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przy ul. Nowoursynowskiej 161.

Pobierz broszurę informacyjną

Rejestracji można dokonywać pod adresem: www.csr-casestudy.pl/rejestracja.html

mat. organizatorów