Newsy

Pierwsze spotkanie Ambasadorów CSR za nami

Warsztaty, szkolenia, integracja i duża dawka wiedzy na temat odpowiedzialnego biznesu – tak wyglądało spotkanie inaugurujące program Ambasadorów CSR, które odbyło się 4-5 listopada 2011. Spotkaniu towarzyszyły takie atrakcje jak zwiedzanie Muzeum Gazownictwa, Podwieczorek przy CSR, czy kolacja integracyjna.

 

Podczas spotkania zaprezentowali się Partnerzy Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Reprezentanci firmy PGNiG (Marzena Strzelczak, Marta Cydejko, Grzegorz Sojski, Anna Dłużniewska, Katarzyna Mróz) opowiadali o tworzeniu i wdrażaniu strategii odpowiedzialnego biznesu w Grupie Kapitałowej PGNiG. Elżbieta Żórawska z PwC przedstawiła główne działania firmy w upowszechnianiu idei odpowiedzialnego biznesu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Wolontariat pracowniczy oraz zaangażowanie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy w edukację finansową było głównym tematem wystąpienia przedstawiciela tej organizacji – Norberta Konarzewskiego. Zaś Monika Kulik z Grupy TP/Orange przedstawiła Ambasadorom CSR proces dialogu społecznego prowadzonego w Telekomunikacji Polskiej.

 

Odpowiedzi na pytania: jacy są główni gracze na rynku CSR i skąd czerpać wiedzę na temat odpowiedzialnego biznesu przyniósł warsztat „Mapa CSR”, który poprowadziła Karolina Szlasa i Marcin Grzybek z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ciekawym urozmaiceniem spotkania było zwiedzanie Muzeum Gazownictwa, które mieści się na terenie siedziby Centrali Spółki PGNiG, przy ul. Kasprzaka 25. Podczas spaceru można było m.in. zobaczyć ogromny licznik do gazu sprzed wieku, podziwiać kolekcję lamp naftowych, czy dowiedzieć się dlaczego Warszawa przez tak długi czas oświetlana była latarniami na naftę.

 

Zwieńczeniem pierwszego dnia szkoleń był Podwieczorek przy CSR z Anitą Niechaj z firmy Unilever, który odbył się w ekologiczno-recyklingowej Klubokawiarni Resort. Spotkanie poprowadziła Magdalena Pachulska z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Głównym tematem spotkania był Plan "Życie w sposób zrównoważony", który dotyczy zarówno pracowników, jak też klientów i dostawców firmy Unilever. Podczas spotkania Ambasadorzy CSR pytali m.in. o motywację wyborów konsumentów, czy też sposób weryfikacji dostawców firmy.

 

Drugiego dnia Ambasadorzy mieli też okazję dowiedzieć się o tym, na czym polegać będą ich zadania oraz jak prowadzić szkolenie nt. CSR. Warsztaty na ten temat poprowadziła Magdalena Andrejczuk, koordynatorka Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Zaś o tym jak zmieniało się podejście do koncepcji odpowiedzialnego biznesu oraz o najnowszych trendach opowiedział Przemysław Oczyp z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

 

Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat odpowiedzialnego biznesu, ale też integracji, zawarcia nowych znajomości i wspólnych planów do dalszych działań. Kolejne spotkanie Ambasadorów CSR odbędzie się w grudniu 2012 roku.

 

Ambasadorzy CSRto aktywni studenci i studentki z różnych uczelni w całej Polsce zrzeszeni w Lidze Odpowiedzialnego Biznesu, którzy zainteresowani są tematem społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz chcą angażować się w działania promocyjne w tym obszarze w swoim środowisku lokalnym.

 

Liga Odpowiedzialnego Biznesuto program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesubudujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasdorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych w 5 obszarach – zarządzanie, miejsce pracy i pracownicy, rynek i konsumenci, społeczeństwo oraz środowisko naturalne.

 

Informacja własna