Newsy

Gość specjalny na Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2011

Podczas Akademii Odpowiedzialnego Biznesu 2011 poświęconej Potrójnej Lini Przewodniej (ekonomii-ekologii i etyce) gościem specjalnym konferencji będzie specjalista z zakresu CSR, prof. Jan Jonker z Nijmegen School of Management w Holandii. Profesor zaprezentuje temat: CSR and the new Bottom Lines of Organizations.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z profesorem Janem Jonkerem z Nijmegen School of Management, który przeprowadziła i przetłumaczyła Natalia Ćwik z Forum Odpowiedzialnego Biznesu

http://www.www.odpowiedzialnybiznes.pl/pl/baza-wiedzy/publikacje/artykuly.html?id=4085

 

Jan Jonker jest profesorem w Nijmegen School of Management w Holandii. Od dwudziestu lat prowadzi również własną działalność konsultingową. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na styku zarządzania i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), w szczególności w zakresie rozwoju koncepcji i strategii biznesowych, z naciskiem położonym na implementację. Wśród jego kluczowych zainteresowań znajduje się również rola biznesu we współczesnym społeczeństwie.

Jest autorem 18 książek oraz ponad 120 artykułów.

 

Najnowsze książki prof. Jonkera to: „Management Models for CSR” (Springer, 2006) i „Management Models for the Future” (2009). Jest również autorem kilku stron internetowych z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju.

 

 

Źródło