Newsy

Ambasadorzy LOB wzięli udział w Inauguracji Koalicji "Prezesi – wolontariusze 2011"

Uroczysta inauguracja Koalicji „Prezesi-wolontariusze 2011” odbyła się 21 marca 2011 r. w Hotelu Harenda w Warszawie. Podczas spotkania zaprezentowano misję, wartości, założenia Koalicji oraz portalwww.dobrybiznes.info. Punktem kulminacyjnym było podpisanie Apelu „Czas biznesu, czas pomagania”, w którym Członkowie Koalicji zwrócili się do liderów biznesu o włączenie się w prace Koalicji oraz promowanie wolontariatu w swoich firmach i ich otoczeniu. Wśród uczestników spotkania byli Ambasadorzy CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

 

 

Ambasadorki i Ambasdorzy CSR wzięli udział w warsztacie pt. "Wolontariat jako element strategii CSR firmy", którego moderatorką była Mirella Panek-Owsiańska - Prezes Zarządu, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ekspertka w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. Biznes reprezentowali prezesi największych firm mających doświadczenie w zakresie społecznego zaangażowania i wolontariatu: Harry Klompe - Dyrektor Zarządzający NUTRICIA Polska Sp. z o o. oraz Frank Uszko - Prezes Danone Sp. z o.o.

W skład koalicji „Prezesi – wolontariusze 2011” weszli prezesi firm: ENEA, AXA TFI, Danone, TP, Nutricia i Citi Bank oraz Stowarzyszenia Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Więcej o koalicji tutaj.

mat. organizatorów