Newsy

Zostań dziennikarzem/rką i napisz książkę o wolontariacie pracowniczym

Chcesz być współautorem publikacji o wolontariuszach biznesowych? Wejdź na www.todziala.org.pl i zapisz się na warsztaty. Projekt startuje już w najbliższy weekend i jest jeszcze kilka wolnych miejsc!

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT zaprasza studentów, którzy mają zacięcie dziennikarskie, interesują się trzecim sektorem i społeczną odpowiedzialnością biznesu, do udziału w niekomercyjnym projekcie współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

To niepowtarzalna szansa, by sprawdzić od środka, jak społeczną odpowiedzialność wprowadzają w życie największe firmy w Polsce, porozmawiać z ludźmi zajmującymi się CSR-em, nawiązać kontakty zawodowe, pokazać się z najlepszej strony, a przy okazji popracować nad swoim warsztatem dziennikarskim.

 

Co czeka uczestników? Trzy weekendowe warsztaty w Warszawie, praca nad tekstem (a więc szukanie bohaterów, zbieranie informacji, pisanie i redagowanie, autoryzacja) pod okiem dziennikarza i redaktora, współpraca z fotografem-reportażystą i grafikiem, a później premiera książki połączona z panelem dyskusyjnym, na który zostaną zaproszeni autorzy, bohaterowie tekstów, eksperci i media.

 

Publikacja zostanie wydana w nakładzie 5 tys. egz. i będzie bezpłatnie dystrybuowana w całym kraju.

 

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Patronat medialny nad tą inicjatywą objęło Radio Kampus, portal www.odpowiedzialnybiznes.pl, Liga Odpowiedzialnego Biznesu i portal dlastudenta.pl.

 

Więcej informacji na: www.todziala.org.pl

To działa - Stowarzyszenie Koncentrat

 

Źródło: materiały organizatorów