Newsy

CSR jako źródło Innowacji Biznesowej

Pomorskie Studenckie Forum Business Center Club we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej i wsparciu Ligi Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza na konferencję "CSR jako źródło Innowacji Biznesowej".

 

 

Konferencja ta jest dla wszystkich zainteresowanych prowadzeniem odpowiedzialnego biznesu i dążących do wyszukania złotego środka pomiędzy efektywnością swojej firmy.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2011r. Rozpocznie się częścią teoretyczną na Politechnice Gdańskiej trwającą od 10.00 do 15.00.

W tym czasie eksperci z renomowanych firm przybliżą uczestnikom nowoczesną koncepcję prowadzenia firmy przez udzielenie odpowiedzi na pytania:

Czym jest CSR?

Jak przebiegała jego historia?

Na czym polega odpowiedzialny biznes?

W jaki sposób wprowadzić w firmie zmiany na jego podstawie?

Następnie, po zgłębieniu teoretycznych tajników CSR należy zastanowić się czy jest on w dzisiejszych czasach odpowiednią i skuteczną koncepcją. Czy należy skupić się przede wszystkim na dobru społeczeństwa, czy też najważniejsze jest dobro jednostki i Waszej firmy? Nasi eksperci pokażą również różnice między odpowiedzialnym biznesem a zwykłymi działaniami w zakresie public relations i zacierania się ich, wyszczególniając tym samym ideę mającą przed sobą największą przyszłość.

Następnie w godzinach od 16.00 do 20.00 odbędą się warsztaty, czyli część praktyczna konferencji.

W Klubie Atelier w Sopocie odbędą się warsztaty:

„Jak CSR stymuluje innowacje? Wdrażanie i zastosowanie narzędzi CSR w firmie”. Stanowi on rozszerzenie części teoretycznej dotyczącej wdrażania działań CSR bezpośrednio do biznesu. Podczas niej zapoznamy Was z głównymi narzędziami odpowiedzialnego społecznie biznesu takimi, jak: kampanie społeczne, marketing zaangażowany społecznie, inwestycje społecznie odpowiedzialne i inne.

„Odpowiedzialny biznes – pomaganie innym i sobie. Narzędzia i rodzaje aktywności CSR-owych.”

Nauczy on Was bycia odpowiedzialnym na każdej płaszczyźnie działań w firmie. Odpowie również na pytania w co, i w jaki sposób należy inwestować, a także w jaki sposób to robić, by przyniosło Wam jak najlepsze efekty.

 

Zapisy dostępne są za pośrednictwem FORMULARZA na stronie internetowej SF BCC.