Newsy

Studenci na rzecz odpowiedzialnego biznesu – już po raz ósmy

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpocznie się 8. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Studentów i studentki zainteresowane odpowiedzialnym biznesem zapraszamy do rekrutowania do programu Ambasadorstwa CSR, zaś organizacje studenckie i koła naukowe zachęcamy do startowania w programie grantowym - PRACOWNIA DZIAŁAŃ LOKALNYCH.

 

Temat społecznie odpowiedzialnego biznesu cieszy się wśród studentów i studentek coraz większym zainteresowaniem. Już od ośmiu lat Liga Odpowiedzialnego Biznesu (LOB) upowszechnia ideę odpowiedzialnego biznesu na uczelniach w całej Polsce.

 

Studenci poszukiwani

 

LOB reprezentują studenci i studentki – Ambasadorzy CSR, którzy promują odpowiedzialny biznes w swoim środowisku lokalnym. W październiku 2011 roku trwać będzie rekrutacja do programu Ambasadorów CSR. Wystarczy zainteresowanie CSR-em, aktywność na polu studenckim oraz chęć rozwijania swojej wiedzy i umiejętności. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.lob.org.pl do 23 października 2011. W ubiegłorocznej edycji w LOB działało 25 Ambasadorów i Ambasadorek z 15 miast i 22 uczelni, m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Poznaniu, Warszawie czy Rzeszowie.

 

 

Granty na CSR

 

Organizacje studenckie mogą ubiegać się o dotacje w programie LOB - Pracownia Działań Lokalnych. Wnioski składać można przez formularz na stronie lob.org.pl do 24 lutego 2012 r., w tym czasie będą one rozpatrywane trzy razy – w październiku, styczniu i lutym. LOB dofinansuje inicjatywy, które promują i edukują nt. odpowiedzialnego biznesu w formie konferencji, szkoleń, warsztatów, konkursów i innych form. Granty przyznane zostały do tej pory prawie 50 projektom, które realizowane były w Szczecinie, Krakowie, Olsztynie, Gdańsku czy Katowicach.

 

 

Liga po raz ósmy

LOB obecny jest na uczelniach w całej Polsce, ale też w sieci, poprzez stronę internetową www.lob.org.pl oraz portale społecznościowe (m.in. FanPage na facebooku: facebook.com/ligaodpowiedzialnegobiznesu) co roku dociera do kilkudziesięciu tys. odbiorców i odbiorczyń, promując i edukując na temat odpowiedzialnego biznesu. Partnerami LOB są: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fundacja Kronenberga, Orange/Grupa TP, PGNiG, PwC. Patronat medialny nad 8. edycją LOB objęli: portale www.odpowiedzialnybiznes.pl, dlastudenta.pl, students.pl, CR Navigator, eurostudent.pl oraz odpowiedzialne-inwestowanie.pl. Media współpracujące to: Radio Kampus, Studenckie Radio Żak oraz Magazyn Studencki Spinacz. Nad 8. edycją Ligi Odpowiedzialnego Biznesu patronat honorowy objęła również Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka.

 

Informacja własna