Newsy

FR Academy - relacja

W ostatni weekend listopada w wielkopolskich Szamotułach odbyła się pierwsza edycja FR Academy - szkolenia organizowanego przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań. Liga Odpowiedzialnego Biznesu patronowała tej inicjatywie!

 

Dwudziestu studentów i studentek z różnych miast Polski wzięło udział w warsztatach dotyczących fundraisingu, czyli pozyskiwania funduszy. Program był bardzo intensywny, ale dzięki temu znalazło się w nim wiele ciekawych warsztatów, których treść z pewnością okazała się wartościowa dla uczestników szkolenia.

Młodzi fundraiserzy dowiedzieli się, czym różni się sponsoring od filantropii, jak pozyskać sponsora, a także tworzyć strategię fundraisingową. Zgłębili tajniki skutecznych negocjacji oraz savoir-vivre’u w biznesie. Szkolenie obejmowało też warsztaty dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu, zasad prowadzenia ewaluacji działań fundraisingowych i prawnych aspektów współpracy ze sponsorem. Dodatkowo poruszony został temat crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego, które jest mało popularną, ale bardzo ciekawą metodą pozyskiwania środków finansowych. Większość warsztatów pozwalała uczestnikom wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, dzięki przygotowanym przez trenerów case studies.

Warsztat z zakresu CSR przeprowadziła Patrycja Gizło, Ambasadorka CSR Ligi Odpowiedzialnego Biznesu 2012/2012.

Więcej o FR Academy można znaleźć klikając tutaj