Newsy

Alumni LOB spotkali się po raz drugi

21 kwietnia 2012 roku Alumni Ligi Odpowiedzialnego Biznesu mieli okazję spotkać się w swoim gronie.Gościem specjalnym była Maja Goettig - znana ekonomistka. Spotkanie poprowadziła Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Spotkanie było niezwykłą okazją do wymiany doświadczeń i networkingu. Kolejne pokolenia Ligi Odpowiedzialnego Biznesu mogły poznać się i wspólnie spotkać.

 

Gościem specjalnym była Maja Goettig - ekonomistka, komentatorka gospodarcza, była główna ekonomistka Banku BPH. Maja Goettig w rozmowie z Mirellą Panek-Owsiańską, prezeską Forum Odpowiedzialnego Biznesu opowiedziała o swojej karierze, przede wszystkim zaś o pasji do ekonomii i prognozowania. Jako absolwentka Wydziału Ekonomii Międzynarodowej Uniwersytetu Sussex w Wielkiej Brytanii zdobyła wykształcenie w kierunku ekonomicznym, następnie współpracowała z Fundacją CASE. W ciągu swojej ośmioletniej pracy w Banku BPH została główną ekonomistką banku, przygotowując analizy gospodarki i rynków finansowych. W 2009 roku została uznana przez Puls Biznesu za najbardziej wpływową kobietę polskiej gospodarki. W 2012 roku zespół ekonomistów przez nią kierowany został uznany przez Dziennik Parkiet za najlepszy w kraju. Maja Goettig jest również członkinią Rady Gospodarczej przy Kancelarii Premiera, kierowanej przez Jana Krzysztofa Bieleckiego.

 

Podczas rozmowy poruszony był wątek m.in. sytuacji kobiet w świecie finansów czy kwestia parytetów w radach nadzorczych spółek. Nie zabrakło również pytań związanych z charakterem pracy głównej głównej ekonomistki oraz dotyczących work-life-balance.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej ze spotkania.

 

Źródło: informacja własna