Newsy

Czy biznes potrzebuje psychologii? - relacja z konferencji

W dniach 21 i 22 marca 2012 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach miała miejsce konferencja naukowa "Czy biznes potrzebuje psychologii?", organizowana przez Studenckie Koło Psychologii Organizacji. Projekt realizowany został w ramach programu grantowego Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

 

 

W trakcie dwudniowego spotkania uczestnicy konferencji mieli okazję zetknąć się bliżej z tematyką psychologii w biznesie, nowych nurtów psychologii, różnych obszarów psychologii organizacji a także mieli okazję zapoznać się z ideą Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie (CSR).

 

Wśród zaproszonych gości byli nie tylko nauczyciele akademiccy zarówno z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jak i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ale przedstawiciele firm, zajmujących się działalnością w zakresie Human Relation, Public Relations, szkoleń, ale przede wszystkim była to niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się z osobami, które zajmują się aktywnym wdrażaniem w życie swojej organizacji idei Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie.

 

Dwa dni konferencji były czasem owocnej dyskusji, skłaniającej do refleksji i pomagającej wydobyć na światło dzienne innowacyjne pomysły, łączące współistnienie kilku dziedzin – psychologii, biznesu i etyki.

 

Źródło: informacja organizatorów