Newsy

Finał Poznań CSR Contest 2012

"Poznań CSR Contest" to druga już edycja konkursu z wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu, która w tym roku wykroczyła poza granice Wielkopolski, zyskując w miano konkursu ogólnopolskiego. Promując Konkurs udało się dotrzeć do ponad 1000 studentów oraz przeszkolić z zakresu CSR ok. 400 licealistów.

 

Finał Konkursu odbył się 13 kwietnia 2012. Uczestnicy podzieleni zostali na 6 trzyosobowych grup, w których rozwiązywali case study na temat strategii wprowadzania wolontariatu pracowniczego w przedsiębiorstwie.

 

Prace finalistów fachowym okiem oceniało jury w składzie: Katarzyna Mróz z PGNiG SA, Joanna Nowak z Promag SA, Izabela Lipiec-Wojciechowska z Prima Sara Lee sp. z o.o., pani Ewa Gałka oraz pani Justyna Schaffer-Kurkowiak z Centrum PISOP, dr Maciej Koczerga z UEP - opiekun SKN CSR oraz Magdalena Andrejczuk z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Przed ogłoszeniem wyników członkowie jury przyznali, że poziom był niezwykle wysoki, a rywalizacja wyrównana. Najlepsze w rywalizacji okazały się kolejno: Grupa 1 (Kinga Błaszczyk, Marta Kubiak, Maria Strubińska), Grupa 3 (Paulina Kurza, Ewa Soroka, Maksymilian Zaniewski) oraz Grupa 4 (Katarzyna Antoniak, Jan Dyakowski, Ewa Wilanowicz).

 

Na wynik końcowy uczestnika konkursu składały się ilości punktów z etapu II oraz finału w grupach. W ten sposób wyłoniono 3 laureatki nagród głównych. Na podium stanęły: Maria Strubińska (miejsce I), Paulina Kurza (miejsce II) oraz Kinga Błaszczyk (miejsce III). Do zdobywczyń pierwszych miejsc trafiły m. in.: iPad2, Xbox 360 oraz iPod. Oprócz nagród rzeczowych, jeden z partnerów projektu (Fundacja Aeris Futuro) zaoferował staż laureatce Konkursu - Kindze Błaszczyk. Dodatkowo, każdy z finalistów otrzymał certyfikat.

 

Co jednak najważniejsze – wielu młodych ludzi „wzięło odpowiedzialność w swoje ręce” i zainteresowało się tematyką społecznie odpowiedzialnego biznesu. Kto wie, ilu wśród nich przyszłych ekspertów w tej dziedzinie?

 

Więcej o Konkursie

Zapraszamy też na stronę SKN CSR: http://skncsr.pl/

 

Źródło: materiały organizatorów