Newsy

I Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu - podsumowania

W dniach 13-16 marca miał miejsce I Krakowski Festiwal Odpowiedzialnego Biznesu. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce w całości zorganizowane przez studentów. Jego głównym celem było zapoznanie młodych ludzi z ideą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i zaprezentowanie dobrych praktyk w tej dziedzinie.

 

Festiwal trwał 4 dni; 13 marca szkolenia odbyły się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, 14 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym, 15 na Akademii Górniczo Hutniczej a 16 na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szkoleniach i warsztatach łącznie wzięło udział blisko 200 studentów, doktorantów, pracowników organizacji i firm, a także innych osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu CSR. Warsztaty i prelekcje poprowadzili m.in. Małopolskie Obserwatorium Gospodarki, PwC, Kompania Piwowarska, Lafarge i YPI Consulting. Uczestnicy aktywnie włączali się w dyskusję i zadania warsztatowe, które pozwalały im zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną ale także praktyczną.

 

Uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili jakość i tematykę szkoleń. Wiele informacji pokrywa się z tematyką przedmiotów na moim kierunku studiów, więc zdobytą wiedzę postrzegam jako przydatną. Jestem pewien, że wiedza o CSR przyda się każdemu kto w przyszłości chciałby założyć własną firmę –komentuje Michał, student AGH.

Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że zdobyta na szkoleniach wiedza jest przydatna i zaprocentuje w przyszłości. Fakt ten podkreślały przede wszystkim osoby które w przyszłości chcą prowadzić własną działalność gospodarczą.

Jednym z naszych celów jako organizatorów było zwrócenie uwagi uczelni na CSR i skłonienie ich do wprowadzenia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu jako przedmiotu akademickiego. Jest to o tyle ważne, że jak wynika z wielu badań, wiedza o tej dziedzinie w polskich przedsiębiorstwach jest nadal dość niska – mówi Mateusz Rosół, jeden z organizatorów festiwalu.

Festiwal jak podkreślają organizatorzy, w przyszłym roku będzie miał swoją drugą edycję. Zdjęcia z wydarzenia i informacje o wszystkich szkoleniowcach i tematyce warsztatów znajdziecie na portalu Facebook: http://www.facebook.com/FestiwalOdpowiedzialnegoBiznesu

 

Źródło: informacja organizatorów