Newsy

Podwieczorek przy CSR – Poznań 12.04.2012

Studenci poznańskich uczelni już po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w "Podwieczorku przy CSR" organizowanym przez Studenckie Koło Naukowe CSR Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tym razem na spotkaniu pojawili się również finaliści Poznań CSR Contest, którzy dzień przed wielkim finałem mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda CSR w praktyce.

Spotkanie odbyło się 12 kwietnia 2012 w Restauracji Bar-a-boo, gdzie na uczestników czekała kawa i pyszne ciasto. Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, które zostało przyznane w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych. Celem spotkania było promowanie idei CSR oraz podjęcie dyskusji na temat społecznie odpowiedzialnych praktyk w wielkopolskich przedsiębiorstwach.

O odpowiedzialnych praktykach opowiedziały przedstawicielki firm wspierających Poznań CSR Contest: Anna Szyszka - Sheraton Poznan Hotel, Magdalena Kaniewska - PBG SA, Joanna Nowak - PROMAG SA, Izabela Lipiec-Wojciechowska - Prima Sara Lee Coffee & Tea Poland sp. z o.o. Na Podwieczorku nie zabrakło również przedstawicielek partnerów merytorycznych Konkursu: Magdaleny Andrejczuk - Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Ewy Gałki oraz Joanny Ludwiczak - Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP. Spotkanie prowadziła wiceprzewodnicząca SKN CSR i Ambasadorka LOB - Malwina Frydrychowicz.

Na początku zostały zaprezentowane strategie CSR w poszczególnych firmach. Kolejna część spotkania była przeznaczona na dyskusję. Uczestnicy chętnie zadawali pytania, które często były bardzo dociekliwe. Podczas spotkania próbowano odpowiedzieć m.in. na pytanie w jak komunikować na temat odpowiedzialnych praktyk firm. Zastanawiano się również, w jaki sposób mierzyć skuteczność strategii CSR i czy w ogóle ma sens wprowadzenie takiego systemu pomiaru.

Organizatorzy już teraz zapraszają do uczestnictwa w kolejnej edycji Podwieczorku przy CSR. (informacje o kolejnych spotkaniach pojawią się na stronie: www.facebook.com/skn.csr).

 

Źródło: materiały organizatorów