Newsy

Poznań CSR Contest – w oczekiwaniu na finał

Za nami już dwa etapy konkursu Poznań CSR Contest. Uczestnicy musieli się wykazać szeroką wiedzą z zakresu CSR – walka była niezwykle wyrównana, ale ostatecznie udało się wyłonić osiemnaście najlepszych osób, które zmierzą się ze sobą w finale.

 

Poznań CSR Contest swym zasięgiem obejmował całą Polskę. Promując Konkurs udało się dotrzeć do ponad 1000 studentów oraz przeszkolić z zakresu CSR ok. 400 licealistów.

 

Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się ponad 300 osób. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Poznania, Białegostoku oraz Bydgoszczy. Na tym etapie uczestnicy rozwiązywali test online składający się z zadań zamkniętych ( zgłoszenia były przyjmowane od 12.03 do 18.03)

 

23 marca w Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu oraz Zielonej Górze odbył się II etap konkursu, nad którego organizacją czuwali Ambasadorzy i Ambasadorki CSR przy Lidze Odpowiedzialnego Biznesu oraz Studenckie Koło Naukowe CSR. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników, wśród których byli licealiści oraz studenci. Do finału awansowało 18 osób, z których najwyższy wynik – 41/45 pkt - uzyskała Maria Strubińska z SGGW w Warszawie. Test konkursowy składał się z pytań zamkniętych i otwartych, które dotyczyły działań firm w zakresie pięciu obszarów CSR. Uczestnicy musieli się również wykazać znajomością odpowiedzialnych praktyk firm działających w Polsce – ich zadaniem było opisanie jednej wybranej praktyki. Polecenie to należało do grupy tych, z którymi uczestnicy nie mieli większych problemów, zadaniem sprawiającym największe trudności było to, w którym trzeba było wskazać i opisać różnicę pomiędzy CSR a Public Relations.

 

 

Testy oraz prawidłowe odpowiedzi zostaną wkrótce opublikowane na stronie www.skncsr.pl

 

Na finalistów czeka teraz szkolenie organizowane przez partnerów projektu - Centrum PISOP, które przygotuje ich do ostatecznego starcia. Kolejną atrakcją dla finalistów jest również możliwość uczestnictwa w Podwieczorku przy CSR, w którym wezmą udział przedstawiciele firm będących partnerami Poznań CSR Contest. Finał konkursu odbędzie się 13 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

 

Lista finalistów (alfabetycznie):

1. Katarzyna Antoniak

2. Anna Bakun

3. Aleksandra Berlińska

4. Kinga Błaszczyk

5. Małgorzata Borucka

6. Zuzanna Chmielewska

7. Wioleta Dobrowolska

8. Jan Dyakowski

9. Dorota Izdebska

10. Eliza Kiljańczyk

11. Marta Kubiak

12. Paulina Kurza

13. Daria Lisiecka

14. Ewa Soroka

15. Maria Strubińska

16. Katarzyna Piotrowska

17. Ewa Wilmanowicz

18. Maksymilian Zaniewski

 

Więcej o konkursie:

http://skncsr.pl/

https://www.facebook.com/skn.csr

 

Źródło: informacje organizatorów