Newsy

To działa! Stowarzyszenie KONCENTRAT o wolontariuszach biznesowych

Premiera publikacji, którą wspólnie ze Stowarzyszeniem KONCENTRAT przygotowali studenci biorący udział w projekcie „to działa!”, odbyła się 22 lutego. A już od dziś bezpłatną książkę można zamawiać przez stronę www.todziala.org.pl. Portal odpowiedzialnybiznes.pl i Liga Odpowiedzialnego Biznesu objęli patronat nad tą inicjatywą.

 

W książce znalazło się 20 tekstów o wolontariuszach, którzy angażują się w działania społeczne i są w tym wspierani przez swoich pracodawców. – Wśród opisanych wolontariuszy jest Katarzyna, która namówiła koleżanki i kolegów z pracy, by pomogli w inwentaryzacji sów i szukaniu gniazd żółwi błotnych. Jest Robert, który z podopiecznymi domu dziecka zrobił prawdziwy film animowany. Jest też Rafał, który odrabia lekcje z dziećmi z warszawskiej Pragi. I kiedy usłyszał: „Będziesz za tydzień? Zamawiam sobie ciebie”, poczuł się, jakby dostał medal i puchar – wymienia Anna Błaszkiewicz, redaktorka publikacji, prezeska KONCENTRATU. Artykuły przygotowali studenci biorący udział w projekcie „to działa!”, a portretowe zdjęcia bohaterom tekstów zrobił fotograf Jacek Łagowski.

 

Premierze publikacji towarzyszył panel dyskusyjny na temat wolontariatu pracowniczego – prezentacje przygotowane przez pięć studentek stały się punktem wyjścia do rozmowy, w której wzięły udział: Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Ewa Wojsławowicz, koordynatorka programu Wolontariat Pracowniczy w Citi Handlowy, Elżbieta Żórawska, koordynatorka Fundacji PwC i Anna Jawor, koordynatorka Programów Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w IBM.

 

Ci, którym nie udało się przyjść na premierę, mogą bezpłatny egzemplarz książki zamówić przez internet. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: www.todziala.org.pl

 

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Patronat nad tą inicjatywą objęli: portal odpowiedzialnybiznes.pl, Liga Odpowiedzialnego Biznesu, pracuj.pl, portal dlastudenta.pl, Radio Kampus i kiwi.org.pl.

Więcej o projekcie.

Źródło: informacja organizatorów

foto: Jacek Łagowski / Stowarzyszenie KONCENTRAT