Newsy

15lecie KN Strateg

Działają już od 15 lat. Tworzą projekty odpowiedzialne społecznie. Wygrywają prestiżowe konkursy. Reprezentują Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego na arenie międzynarodowej w konkursie SIFE, a ich mottem jest: „Tworząc zespół działamy aktywnie, podnosząc swoje kwalifikacje i umiejętności aby wygrać na rynku pracy”. W 2004 roku wspólnie z kołem CSRtywni z UŁ oraz kołem Biznes Odpowiedzialny Społecznie "BOSS" z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu byli inicjatorami Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku przypada 15 rocznica od powstania Koła Naukowego Strateg.

 

 

Członkowie Koła Naukowego Strateg realizują inicjatywy, które mają na celu rozwój osobisty mieszkańców regionu. Swoje cele osiągają poprzez organizowanie projektów, warsztatów, szkoleń i konferencji naukowych oraz szerzenie idei odpowiedzialnego biznesu wśród lokalnej społeczności.

 

Przez 15 lat zrealizowali już około 45 przedsięwzięć. Przez Koło Naukowe w tym czasie przewinęło się kilkaset osób. Dla wielu z nich zaangażowanie w Kole dało niepowtarzalną okazję do uzupełnienia swojej wiedzy teoretycznej o bardzo praktyczne umiejętności: przekonywania, zarządzania ludźmi, rozwiązywania problemów, pozyskiwania finansowania, czy też zarządzania czasem.

 

Ich flagowym projektem jest Konferencja realizowana niemal od początku istnienia organizacji. Od 4 lat tematem przewodnim jest zarządzanie projektami, które w tym czasie stało się niezwykle popularne w świecie biznesu. Wśród ich dokonań można wymienić także takie przedsięwzięcia jak Zielony Koszyk, który swoim zasięgiem obejmuje całe Trójmiasto i okolice. Projekt działa dwutorowo – z jednej strony polega na promowaniu postaw ekologicznych wśród mieszkańców, z drugiej skupia się na minimalizowaniu negatywnych skutków środowiskowych prowadzenia małych lokalnych sklepów spożywczych.

 

Ponadto, prowadzą profesjonalnie przygotowane szkolenia dla precyzyjnie określonych grup docelowych. Projekt Przyszłość w Twoim rękach wspiera aktywizację zawodową więźniów poprzez cykl warsztatów ułatwiających start na rynku pracy. Więźniowie wychodzący z więzienia mogą skorzystać z pomocy w napisaniu biznesplanu oraz w pozyskaniu środków na prowadzenie własnej firmy. Projekt TIPE pomaga obcokrajowcom w odnalezieniu się na polskim rynku. W swoim portfolio mają także akcje na rzecz samotnych matek, bezrobotnych mieszkańców terenów wiejskich oraz licealistów i studentów.

 

W każdym roku wprowadzają usprawnienia i innowacje. W wyniku tego powstała inicjatywa zrzeszająca twórców rękodzieła kaszubskiego. Został stworzony katalog produktów, który rozprowadzano na terenie całego Trójmiasta. Dzięki temu utworzono dodatkowy kanał sprzedaży dla artystów. Ponadto zauważyli także problem deficytu zdrowej żywności. W ten sposób powstał projekt „Bo ze wsi”, którego głównym celem jest dostarczanie świeżych, najwyższej jakości produktów do klienta, pomijając pośredników. Organizowane są pikniki, na których można zakupić zdrową żywność, pomagając w ten sposób zarówno sprzedawcom jak i wymagającym konsumentom.

 

Wszystkie działania Koła Naukowego Strateg mogą być realizowane dzięki wysoce rozwiniętemu programowi szkoleniowemu wewnątrz organizacji. Develop Yourself zapewnia profesjonalne przygotowanie do działania w poszczególnych projektach wchodzących w zakres działalności koła – autoprezentacja, zarządzanie projektami i świadomość istoty odpowiedzialnego biznesu to cechy, którymi odznacza się każdy członek.

 

Są gotowi i chętni do działania, a w ich głowach ciągle rodzą się nowe pomysły. Najlepsze z nich z pewnością zostaną zrealizowane już niebawem!

 

W ciągu ostatnich ośmiu edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu koło naukowe prężnie współpracuje z LOB jako organizacja współpracująca, z której wywodzili się Liderzy CSR i Ambasadorzy CSR. Liga życzy wszystkim przyjacielom KN Strateg dużo sukcesów i 100 lat!:)

 

Źródło: materiały KN Strateg