Newsy

Fair Trade Day czyli Dzień Sprawiedliwego Handlu w Katowicach

15 maja 2012 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się "Fair Trade Day czyli Dzień Sprawiedliwego Handlu". Na wydarzenie pełne atrakcji zaprasza Europejskie Centrum Integracji i Rozwoju. Projekt realizowany jest w ramach programu grantowego Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Czy kupując w sklepie kawę zdajesz sobie sprawę, że bardzo często ktoś kto cały dzień poświęcił na zbieranie jej ziaren nie dostanie za to „złamanego centa”? Czy wiesz, które produkty objęte są standardami sprawiedliwego handlu? A czy wiesz, że Ty we własnej osobie możesz wpływać na poprawę warunków życia plantatorów z ubogich rejonów świata?

 

Wszystkiego na ten temat możesz dowiedzieć się już wkrótce – 15 maja 2012 podczas Fair Trade Day organizowanego przez Europejskie Centrum Integracji i Rozwoju we współpracy z Ligą Odpowiedzialnego Biznesu.

 

CO: Fair Trade Day czyli Dzień Sprawiedliwego Handlu

KIEDY: 15 maja 2012

GDZIE: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

ZAPISY: http://www.fairtradeday.evenea.pl/

 

 

PLAN:

Część I sala 402A - DLA STUDENTÓW

 

10:00 – 11:20 Warsztat na temat koncepcji Fair Trade - Borys Bińkowski, Szczypta Świata

 

11:30 – 11:50 Quiz z wiedzy na temat Fair Trade i wręczenie nagród

 

12:00– 12:45 Prezentacja na temat Miast Sprawiedliwego Handlu - Tadeusz Makulski, Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu Trzeci Świat i My

 

Część II Aula B - DLA WSZYSTKICH

 

16:00 – 16:45 Prelekcja pt. „Fair Trade w praktyce” - Tadeusz Makulski, Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu Trzeci Świat i My

 

Oraz degustacja produktów certyfikowanych znakiem Fairtrade

 

16:45 – 18:00 Projekcja filmu „Czarne Złoto”

 

DODATKOWO przy wejściu do budynku A działać będzie „Globalna wioska” gdzie odwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę zdjęć przedstawiającą warunki życia i problemy krajów Globalnego Południa, otrzymać materiały oraz listę sklepów, które mają w swojej ofercie produkty Fairtrade, zobaczyć krótkie filmy związane z tematem, a także zdobyć informacje i wiedzę potrzebną do quizu.

 

Najaktywniejsze osoby podczas szkolenia zostaną nagrodzone.

 

Warsztat i prezentacja oprócz merytorycznej wiedzy zapewnią mnóstwo dobrej zabawy. Przyjdź, a nie pożałujesz!

 

Zapisy na warsztaty: http://www.fairtradeday.evenea.pl/

 

www.ecid.org.pl

 

Źródło: materiały organizatorów