Newsy

Koncerny wydobywcze w Afryce. Szansa na rozwój czy problemy z prawami człowieka?

W imieniu SKN CSR z Poznania zapraszamy na wykład otwarty z Danielem Ribeiro z organizacji Justica Ambiental (JA!) z Mozambiku. Spotkanie organizowane jest w ramach kampanii Facing Finance i poświęcone będzie kontrowersyjnym działaniom korporacji w jednym z najbiedniejszych krajów świata.

Daniel Ribeiro, na przykładzie działalności największych na świecie firm wydobywczych w Mozambiku (Vale, Rio Tinto, Mozal) przedstawi kwestię przestrzegania praw człowieka jako jednego z najważniejszych aspektów odpowiedzialnego biznesu.

 

Co wspólnego mają międzynarodowe banki i fundusze inwestycyjne z realizacją Millenijnych Celów Rozwoju ONZ? Jakie standardy i dobre praktyki mogą wdrażać inwestorzy w zakresie przestrzegania praw człowieka i środowiska naturalnego? Między innymi tego będziecie mogli dowiedzieć się podczas spotkania.

 

Fundacja CentrumCSR.PL, Studenckie Koło Naukowe Corporate Social Responsibility oraz program Kadry dla Gospodarki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu serdecznie zapraszają.

 

Szczegółowe informacje

Link do plakatu promocyjnego

 

Źródło: materiały organizatorów