Newsy

ECID zaprasza na 3xWP!

Chcesz poznać różne oblicza wolontariatu? Dowiedzieć się co to jest EVS oraz czym zajmują się wolontariusze biznesowi? Przyjdź 23 marca do sali 411A naUniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i weź udział w projekcie 3xWP, czyli Warto Pomagać, Wolontariat Pasją i Wolontariat Pracowniczy.

 

Harmonogram wydarzenia:

10:00 – 11:20 Szkolenie „Wolontariat w pigułce”, na którym dowiesz się co to znaczy być wolontariuszem, poznasz rodzaje wolontariatu oraz zapoznasz się z kartą etyczną wolontariusza.

11:30 – 13:00 Prezentacja „EVS bez tajemnic”, podczas której poznasz korzyści z udziału w Wolontariacie Europejskim oraz dowiesz się w jaki sposób i gdzie możesz wyjechać.

13:10 – 14:40 Szkolenie „Wolontariat w biznesie – czy to możliwe?” poświęcone tematyce wolontariatu pracowniczego, na którym poznasz jego formy, przykłady dobrych praktyk oraz motywy angażowania się firm w wolontariat. Szkolenie poprowadzi Ambasadorka CSR Ligii Odpowiedzialnego Biznesu, uczestnicy otrzymają certyfikaty.

14:50 – 16:00 Spotkanie z wolontariuszami. Przyjdź, porozmawiaj i rozwiej wszelkie wątpliwości. Poznaj historię osób, dla których wolontariat stał się pasją.

Formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.ecid.org.pl

Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Źródło: informacja organizatorów