Newsy

9. edycja programu Ambasadorów CSR zakończona!

W ostatnią sobotę (15 czerwca) oficjalnie zakończono 9.edycję programu Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu 2012/2013. Miejscem ostatniego spotkania tegorocznych Ambasadorów była stolica Wielkopolski – Poznań. Program był bardzo intensywny.

 

 

W pierwszej części spotkania, uczestnicy i uczestniczki programu mieli okazję podsumować działania zrealizowane w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Po warsztatach podsumowujących i ewaluujących Ligę, przeprowadzonych przez koordynatora Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, ogłoszono laureatów programu Ambasadorów CSR 2012/2013 – czyli najaktywniejszych Ambasadorów CSR! Wszystko to działo się w Urzędzie Miasta Poznania.

 

O wygranej decydowało kilka ważnych czynników, między innymi: aktywność w promocji idei społecznej odpowiedzialności w środowisku lokalnym, zaangażowanie we wspieranie wydarzeń Ligi Odpowiedzialnego Biznesu oraz obecność na spotkaniach Ambasadorów w ciągu roku akademickiego.

 

Najaktywniejsi Ambasadorzy tegorocznej edycji to:

I miejsce- Aleksandra Łakoma z Uniwersytetu Warszawskiego

II miejsce- Aleksandra Nowak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

III miejsce – Kinga Błaszczyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Osoby dodatkowo wyróżnione to: Agnieszka Lesisz, Monika Robaszyńska oraz Łukasz Cholewa.

 

Nagrodą główną za zajęcie I miejsca jest płatny staż w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pozostałe osoby otrzymały m.in. e-czytniki, publikacje poświęcone tematyce CSR oraz bony podarunkowe do księgarni.

 

Po części oficjalnej, Ambasadorzy i Ambasadorki zwiedzili browar Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu.Na wizycie dowiedzieli się nie tylko jakie są składniki piwa, jak należy prawidłowo je przechowywać, ale również o praktykach wdrażania odpowiedzialności społecznej w przedsiębiorstwie. Zwiedzono m.in. hale produkcyjne, laboratorium oraz rozlewnię. Godzinną wizytację zakończono symboliczną degustacją piwa.

 

Pierwszy dzień zakończono kolacją w restauracji w samym sercu kultury Poznania – Starym Rynku. Spotkanie zakończono długimi rozmowami i wspomnieniami. Niedziela była dniem zwiedzania zabytków i nowo powstałych publicznych gmachów Poznania, których piękno przyciągało swoją prostotą.

 

Koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Piotr Sobolewski

 

 

Rekrutacja do X – jubileuszowej edycji programu Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu już w październiku 2013! Polub nasz fanpage - bądź na bieżąco!

 

Liga Odpowiedzialnego Biznesuto program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych związanych z różnymi obszarami społecznej odpowiedzialności biznesu.