Newsy

Relacja z II spotkania Ambasadorów CSR

Co mają ze sobą wspólnego orkan Ksawery, pierwszy śnieg i  warszawskie korki? To, że żadne z wymienionych 6 i 7 grudnia nie powstrzymało Ambasadorów CSR od naładowania się energią  podczas drugiego spotkania w Warszawie. Co więcej - Mikołaj przyniósł cały wór pomysłów na działania!

Dzień pierwszy miał miejsce w siedzibie PGNiG przy ul. Kasprzaka w Warszawie. Po ciepłym powitaniu przez przedstawicielkę PGNiG uczestnicy przystąpili do warsztatu "Mapa CSR" prowadzonego przez Marcina Grzybka z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ambasadorzy podczas pracy grupowej poszukiwali odpowiedzi na pytania: skąd czerpać wiedzę na temat CSR, jakie są najważniejsze wydarzenia w kraju i zagranicą?

W drugiej części dnia podczas warsztatu z Martą Krawcewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu uczestnicy zastanawiali się "Czy CSR się opłaca?". Przez wspólne rozwiązanie case study poszukiwali odpowiedzi na to, jakie korzyści strategia CSR przynosi firmie i jak można przekonać zarząd do jej wprowadzenia.  

Wieczorem w kawiarni Dilmah przy ul. Szpitalnej odbył się Podwieczorek przy CSR. O tym jak w praktyce sprawdzają się wizje, cele i założenia jakie stawia sobie firma w dążeniu do zrównoważonego rozwoju Ambasadorzy pytali dr Roberta Daniluka - menedżera ds. Jakości, Bezpieczeństwa i Zrównoważonego Rozwoju w firmie Lyreco.

Dzień drugi uczestnicy i uczestniczki spędzili w siedzibie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Na początek koordynator Ligii Piotr Sobolewski wprowadził wszystkich w arkana narzędzi jakimi będą się posługiwać w tej edycji oraz ustalone zostały zasady współpracy.

Następnie uczestnicy wraz ze swoimi Mentorkami opracowywali strategie działań indywidualnych na następne miesiące. Była to okazja do wymiany pomysłów na inicjatywy i wzajemnej inspiracji. Podczas warsztatów grupy tworzyły mapy sojuszników, które miały na celu ukazanie jak ważne jest budowanie relacji z otoczeniem podczas planowania wydarzeń.

Kolejne spotkanie Ambasadorów odbędzie się w lutym. Do tego czasu każda i każdy z nich będzie działać na swojej uczelni na rzecz promocji i rozpowszechniania idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Planowane są również liczne warsztaty w liceach oraz inicjatywy w środowiskach lokalnych.

Autorka: Aleksandra Nowak, mentorka Ligi Odpowiedzialnego Biznesu