Newsy

Network Meeting „Recycle your mind – Refresh experience”

Kilkanaście anten, 150 uczestników, 3 dni, jedno miasto – Network Meeting „Recycle your mind – Refresh experience”. Wiosna tego roku dla jednego z polskich oddziałów Europejskiego Forum Studentów AEGEE będzie wyjątkowa. AEGEE Białystok po raz pierwszy w swojej 11-letniej historii istnienia zostało gospodarzem wiosennego Network Meeting, czyli międzynarodowego kongresu członków organizacji studenckiej, zrzeszającej 13 000 członków z ponad 200 miast w 40 krajach Europy.

 

 

Network Meeting „Recycle your mind – Refresh experience”

 

Jej głównymi celami są: promowanie idei zjednoczonej Europy, kreowanie tolerancyjnego i otwartego społeczeństwa, walka ze stereotypami i uprzedzeniami, propagowanie demokracji, praw człowieka, wymiany kulturowej oraz mobilności i edukacji o wymiarze europejskim.

 

Białystok jest miastem położonym w północno – wschodniej Polsce przyciągającym bliskością naturyi pięknym krajobrazem. To właśnie natura i całe otoczenie, które kształtuje charakter miasta stały się inspiracją, by tematem Network Meeting była ekologia. Z drugiej strony jest to miasto młodych aktywnych ludzi, ciągle poszukujących nowych doświadczeń, wrażeń i atrakcji. Będąc jednymi z nich i chcąc połączyć te dwa główne motywy, organizatorzy stworzyli hasło „Recycle your mind – Refresh experience”. Zawiera ono w sobie koncepcję tak ważnego dzisiaj rozwoju osobistego, nawiązując przy okazji do idei zrównoważonego rozwoju jako istotnego współcześnie tematu.

 

Kongres jest świetną okazją do podjęcia wspólnego wyzwania kształtowania nowej, lepszej przyszłości AEGEE, własnych aspiracji i marzeń. Dlatego też podczas eventu zapewnimy uczestnikom możliwość udziału w różnego rodzaju warsztatach prowadzonych przez trenerów z całej Europy. Zadbamy o to, by każdy mógł znaleźć coś, co go zainteresuje i pozwoli zdobyć nowe doświadczenia lub też rozwinąć wiedzę, którą już posiada. Szeroki wachlarz zagadnień jakie pojawią się podczas naszego spotkania z pewnością przyczynią się do ulepszenia sposobów funkcjonowania naszej organizacji i stworzą nowe obszary działania. Będzie to też doskonała okazja do zbudowania platformy wymiany doświadczeń, jakie każda z anten zdobywa podczas realizacji swoich projektów i codziennej pracy.

 

Pragniemy, aby było to spotkanie motywujące, inspirujące i pełne dobrych pomysłów. Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony oraz fanpage projektu.

 

Patronat nad projektem objęła Liga Odpowiedzialnego Biznesu.