Newsy

Pierwsze spotkanie Ambasadorów CSR! Krótka relacja.

Henry Ford powiedział kiedyś "Potrzeba mi wielu ludzi, którzy dysponują nieograniczonymi  zasobami niewiedzy na temat rzeczy niemożliwych".  Z pewnością możemy powiedzieć, że w weekend 23-23 listopada w jednym miejscu udało nam się zgromadzić 25 takich osób. Moc energii, inspiracje i dawka wiedzy na temat CSR - to wszystko czekało na Ambasadorów i Ambasadorki podczas pierwszego ich zjazdu 10. jubileuszowej edycji Ligii Odpowiedzialnego Biznesu.

Dwudniowe spotkanie odbyło się w Warszawie w siedzibie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Dzień pierwszy rozpoczął Piotr Sobolewski, koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, który przywitał Ambasadorki i Ambasadorów. Pierwsze lody przełamała gra integracyjna "LOBołamacz" podczas której, uczestnicy mogli bliżej się poznać, zobaczyć drzemiący w nich potencjał i dowiedzieć się ile ich łączy. Była to tez okazja do wymiany oczekiwań i zagłębienia się w szczegóły uczestnictwa w programie.

Druga część spotkania przebiegła pod znakiem działania. Uczestnicy dowiedzieli się jakie zadania stoją przed nimi w nadchodzącym roku. Na każdym etapie aktywności wspierać ich będzie 5 mentorek – najbardziej aktywnych uczestniczek zeszłorocznej edycji Ligii. Są to Aleksandra Łakoma (Warszawa), Monika Robaszyńska (Zielona Góra), Dominika Bęben (Kraków), Kinga Błaszczyk (Toruń) oraz Aleksandra Nowak (Katowice). Każda z nich będzie współpracowała z piątką uczestników, motywując ich do działania.

Podczas warsztatu "Co w trawie piszczy? Ambasadorzy CSR w działaniu" mentorki przedstawiły zorganizowane przez siebie wydarzenia, dały odpowiedzi na wiele pytań i zaserwowały potężną porcję inspiracji.

Intensywny dzień zakończył Podwieczorek przy CSR, który odbył się w przytulnym wnętrzu kawiarni Dilmah przy ul. Szpitalnej. Podwieczorek przeprowadziła jedna z mentorek - Aleksandra Nowak, a gościem była Justyna Januszewska wicedyrektorka Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tematem spotkania była społeczna odpowiedzialność organizacji pozarządowej. Mieliśmy okazję porozmawiać na temat działalności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, roli raportowania w NGO oraz odpowiedzialności trzeciego sektora.

Podczas drugiego dnia skupiliśmy się na wiedzy. Warsztat: "ABC CSR", poprowadziła Magdalena Andrzejczuk z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas tego warsztatu uczestnicy i uczestniczki mieli okazję uporządkować swoją wiedzę na temat CSR. Po krótkiej przerwie wszyscy wieliśmy udział w grze integracyjno - edukacyjnej prowadzonej przez Martę Krawcewicz z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dzięki której poznaliśmy ważną rolę komunikacji w grupie projektowej.

Te dwa bardzo intensywne dni były okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat CSR. Studenci z całej Polski mieli okazję zawrzeć nowe znajomości, zintegrować się i wspólnie zaplanować dalsze działania.

Autorka: Aleksandra Nowak, mentorka Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

CSR 24.11-28

 

CSR 24.11-25

CSR 24.11-23

CSR23.11.-11CSR23.11.-6