Newsy

X edycja LOB za nami!

 

W ostatni weekend (28-29 czerwca) odbyło się spotkanie wieńczące jubileuszową X edycję programu Ligii Odpowiedzialnego Biznesu 2013/2014. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie, a uroczyste podsumowanie działań tegorocznych Ambasadorów i Ambasadorek poprzedzało wiele atrakcji.

Dzień pierwszy Ambasadorzy i Ambasadorki spędzili w siedzibie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. O tym jak mówić by być słuchanym opowiadała dr Marta Karwacka, ekspertka współpracująca z FOB. Podczas dynamicznego warsztatu o znaczeniu komunikacji niewerbalnej uczestnicy poznali wiele ciekawostek, które niejednokrotnie przydają się w życiu zawodowym.

Druga część warsztatowa, również prowadzona przez doktor Karwacką dotyczyła projektowania programu zaangażowania społecznego krok po kroku na podstawie wybranych case study. Kreatywność uczestników pracujących w grupach nie znała granic. W końcowych prezentacjach pokazywali m.in., że: firma wyrabiająca farby może aktywizować społeczność lokalną, co ma wspólnego telewizja dziecięca z bezpieczeństwem oraz jak firma produkująca soki może z powodzeniem współpracować ze szkołami.  

Gościem podczas ostatniego w tej edycji Podwieczorku przy CSR był Krzysztof Kaczmar - prezes Fundacji Kronenberga przy City Handlowy. Tematem przewodnim był wolontariat pracowniczy, a spotkanie prowadziła dr Agata Gruszecka-Tieśluk (Menadżerka ds. zarządzania wiedzą FOB).

Ambasadorzy mieli okazję uczestniczyć w  spotkaniu filmowym w kinie letnim Centrum Nauki Kopernik. Film "Rzeka zmienia bieg", opowiadający o zmianach w społeczności lokalnej Kambodży i globalnych procesach w których uczestniczy każdy z nas, otworzył cykl tematyczny 'Raj utracony'.

Intensywny dzień zakończyliśmy kolacją w restauracji Znajomi Znajomych i integracją podczas gry w kręgle.

Drugi dzień spotkania miał miejsce w siedzibie Fundacji Kronenberga przy City Handlowy. Ambasadorzy uczestniczyli w grze Homoresponsabilis in globalized world przeprowadzoną przez Agatę Rudnicką (ekspertkę współpracującą z FOB) i Janusza Reichela z Łodzi. Ambasadorzy podzieleni na trzy grupy odegrali rolę hurtowników i dostawców w przemyśle odzieżowym. Symulacja trwała symboliczny miesiąc. Każdy z czterech tygodni rozgrywek przynosił nowe wyzwania dla graczy: wypadek przy pracy w fabryce, protest pracowników, skarżenia ze strony organizacji ekologicznej itd. Grę podsumowaliśmy wspólnie rozwiązaniami na temat zrównoważonego rozwoju.

Po grze przyszedł czas na największe emocje - ogłoszenie laureatów programu Ambasadorów CSR 2013/2014. W tegorocznej edycji uczestnicy dzięki swoim działaniom i zaangażowaniu w promocję idei CSR dotarli do około 2000 bezpośrednich odbiorców.

Najaktywniejsi Ambasadorzy 2013/2014 to:

  • I miejsce- Magdalena Rogosz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
  • II miejsce- Michał Majek z Akademii Morskiej w Gdyni.
  • III miejsce – Wioleta Gaweł z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

W nagrodę za aktywność Magdalena otrzymała 2 - miesięczny, płatny staż w firmie BASF Polska, natomiast Michał i Wioleta, odbędą miesięczny, płatny staż w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ponadto, każde z nich weźmie bezpłatny udział w październikowej Anty-Konferencji FOB i ma możliwość publikacji swojego artykułu dot. CSR na stronie odpowiedzialnybiznes.pl.

Dodatkowo wyróżniono aż 8 Ambasadorów i Ambasadorek, którzy mają szansę na bezpłatny udział w Anty - Konferencji FOB. Są to: Agata Blinkiewicz, Piotr Nieporowski, Daria Lisiecka, Maria Krawczyńska, Marta Jurzak, Agata Chudy, Dominika Legenza oraz Marta Szarszewska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, książki oraz certyfikaty. Spotkanie pełne wspomnień i pozytywnych emocji zakończył obiad w Pałacu Kultury i Nauki.

Jesienią rusza rekrutacja do XI edycji programu Ambasadorów Ligii Odpowiedzialnego Biznesu!
Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku!

Autorki: Aleksandra Nowak (Mentorka LOB) oraz Agata Chudy (Ambasadorka CSR 2013/2014)