Newsy

II spotkanie Ambasadorów za nami!

 W miniony weekend  13-14.12.2014  w Warszawie po raz drugi spotkali się tegoroczni Ambasadorzy CSR.  Dwudniowe spotkanie, tradycyjnie już, odbyło się w siedzibie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

 Pierwszy dzień spotkania otworzył koordynator LOB Piotr Sobolewski. Następnie specjalistka CSR Magdalena Pachulska przeprowadziła warsztat Mierzenie efektywności CSR i pokazała co tak naprawdę CSR daje firmom. Zagadnienie okazało się bardzo ciekawe, ponieważ wskazanie firmom korzyści wprowadzenia CSRu w ich politykę to często niełatwe zadanie. W przerwie obiadowej zjedliśmy pyszny obiad w wegetariańskim bistro Kubek i Ołówek. Po obiedzie, z nowymi siłami, Ambasadorzy uczestniczyli w warsztacie ze sprawnego komunikowania i promocji wydarzeń, który przeprowadził Krzysztof Nowak z portalu WeAre.pl. Wiedza nabyta na warsztacie niewątpliwie przyda się przy promocji wydarzeń organizowanych przez Ambasadorów.

Wieczorem uczestników spotkania ugościła kawiarnia Bily Konicek, gdzie w przemiłej atmosferze odbył się podwieczorek przy CSR z Agatą Frankiewicz, założycielką platformy DekoEko, które prowadziła tegoroczna Mentorka LOB Monika Robaszyńska. Rozmowa dotyczyła  recyklingu, upcyclingu, ekodesignu oraz tego jak to jest prowadzić biznes zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dowiedzieliśmy się też, że torebki mogą powstać nawet z pasów samochodowych i …dętek rowerowych! ;-)

Drugi dzień spotkania rozpoczął warsztat Wyzwania wolontariatu pracowniczego prowadzony przez Kingę Błaszczyk i Annę Kaim z  Zespołu Programu Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy. Warsztat mógł przekonać nawet nieprzekonanych, bo, jak podkreślił Ambasador Szymon Kuzia, był na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.  Po krótkiej przerwie Ambasadorzy dowiedzieli się sporo o budowaniu partnerstw międzysektorowych podczas warsztatu prowadzonego przez Martę Karwacką. Uczestnicy mieli okazję pobawić się stereotypami dotyczącymi przedstawicieli trzech sektorów i jak mówili, długo nie zapomną tego spotkania.

Przed obiadem Ambasadorzy zagrali w krótką grę integracyjną - na kartce przyczepionej do pleców każdego mieli okazję napisać, co sądzą o danej osobie. Kartki odczytać mogli dopiero w drodze do domu, co jak się okazało, wywołało moc pozytywnych emocji. Po obiedzie Ambasadorzy mieli okazję ustalić zasady współpracy z Mentorami i spisać je w formie kontraktu oraz omówić swoje projekty.

Kolejne spotkanie Ambasadorów już w styczniu. Nie możemy się doczekać! ;-)

Tych, którzy przybyli spoza Warszawy gościł Hostel Helvieta. Za fotorelację z wydarzenia odpowiadało studio From Foto With Love.

Autorka: Agata Chudy, mentorka w programie Liga Odpowiedzialnego Biznesu

 

_MG_8344-2