Newsy

Warsztaty koordynatorów projektów realizowanych w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych LOB

 W weekend 6-7 grudnia, oprócz oficjalnej iluminacji światełek bożonarodzeniowych w Warszawie miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie - spotkanie koordynatorów projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych LOB.  Trzynaście studentów i studentek z całej Polski spotkało się w siedzibie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy w Warszawie.

Spotkanie rozpoczęli koordynatorzy programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Piotr Sobolewski i Aleksandra Nowak w paru słowach przybliżyli uczestnikom założenia i ideę programu oraz kwestie organizacyjne związane z działaniem w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych. Był to też moment na integrację i przełamanie pierwszych lodów. Następnie podczas warsztatu z Tomaszem Szymańskim z beginning | creative collaboration agency uczestnicy otrzymali dawkę wiedzy na temat budowania zespołów i podziału ról zespołowych. Za to o tym, jak prawidłowo prowadzić komunikację interpersonalną  w zespole mówiła Sylwia Sobiesiak z TRAINING TREE.

Drugi dzień warsztatów rozpoczęła Aleksandra Łakoma z NUTRICIA Polska Sp. z o.o., która wprowadziła uczestników w podstawy CSR. Nie zabrakło takich elementów jak obszary ISO 26000, dialog z interesariuszami czy kwestie odpowiedzialności w łańcuchu dostaw. “Po pierwsze człowiek!” - to główna myśl warsztatów z Krzysztofem Nowakiem z WeAre.pl, który wprowadził koordynatorów w teorię i praktykę sprawnego komunikowania i promowania wydarzeń. Wskazywał on na istotę wartości jakie niosą ze sobą ich projekty i działania. Na warsztacie 'Ekonomia od kołyski do kołyski' z Agnieszką Abec z Forum Odpowiedzialnego Biznesu uczestnicy dowiedzieli się  czym jest gospodarka okrężna i jak firmy angażują się między innymi ograniczanie odpadów ze swoich fabryk.  

Wszyscy uczestnicy wrócili do domów zainspirowani i naładowani pozytywną energią do działania. Już od stycznia będą realizowali samodzielne projekty o których będziemy na bieżąco informować na stronie www.lob.org.pl.

Koordynatorów, którzy przybyli spoza Warszawy gościł Moon Hostel, o doznania smakowe zadbało bistro Kubek i Ołówek, które zaserwowało wegetariański lunch, oraz restauracja Znajomi Znajomych gdzie odbyła się kolacja integracyjna. Za fotorelację wydarzenia odpowiadało studio From Foto With Love.

 Autorka: Aleksandra Nowak, Liga Odpowiedzialnego Biznesu

10830774_948734931814674_7549301845024752195_o (1)