Newsy

Z prądem CSR-u

W środę (12.03) w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter odbyło się drugie z czterech zaplanowanych spotkań dla studentów z cyklu "Z prądem CSR-u”.

Tym razem Partnerem była Fundacja Global Language - organizacja pozarządowa która zajmuje się rozwiązywaniem problemów społecznych w Indiach. Wspiera dzieci i kobiety żyjące w slumsach i na obszarach wiejskich poprzez osobiste zaangażowanie polskich wolontariuszy w projekty krótkoterminowe.

Pani Eliza Taworska, Prezeska Fundacji i zarazem wielka pasjonatka Indii najpierw opowiedziała o swoich podróżach do tego kraju, wyprawach wolontariackich organizowanych przez Fundację oraz o innych obszarach jej działalności. Uczestnicy spotkania słuchali z zainteresowaniem i mieli do gościa niezliczoną ilość pytań. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na warsztat. Tym razem przed studentami stanęło wyzwanie wypracowania strategii współpracy pomiędzy NGO a podmiotem biznesu. Zadanie wywołało żywe dyskusje w grupach, a efekt końcowy przerósł oczekiwania Organizatorów.

Drugie spotkanie z cyklu rozpoczęło się o godzinie 18:00 i potrwało do 20:40. Po raz kolejny dopisała frekwencja w liczbie 29 osób. Uczestnicy spotkania wykazali się niesamowitą pomysłością, energią i zaangażowaniem.

"Z prądem CSR-u” to cykl spotkań dla studentów z trójmiejskich uczelni poświęconych tematyce społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR). Szkolenia będą się odbywać w każdą środę marca (19 i 26.03) w godzinach 18-20 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez 3 studentów reprezentujących: Akademię Morską (Michał Majek) Uniwersytet Gdański (Aneta Maciejewska) oraz Politechnikę Gdańską (Marta Koziarz) w ramach ambasadorstwa w Lidze Odpowiedzialnego Biznesu. Słuchacze mają możliwość uzyskania informacji ‘‘z pierwszej ręki” od praktyków CSR-u: wśród zaproszonych gości, prelegentów i szkoleniowców znajdą się: Piotr Sobolewski (FOB), Eliza Taworska (Fundacja Global Language), Halina Lewkowska (Fundacja Energa), Dominika Zielińska (DNV DL) Magdalena Rzeszotalska (Polpharma) oraz Łukasz Kaliciński (Not Just Shop). Całość w anturażu baśniowego Crazy Room’u w Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Sponsorem strategicznym przedsięwzięcia jest firma BEST SA z Gdyni.

Więcej informacji na stronie projektu: TUTAJ.

Autorki: Marta Koziarz oraz Aneta Maciejewska, Ambasadorki Ligi Odpowiedzialnego Biznesu 2013/2014.