Newsy

Marzec z CSR-em na Pomorzu

,,Z prądem CSR-u” to cykl spotkań dla studentów z trójmiejskich uczelni poświęconych tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Szkolenia będą się odbywać w każdą środę marca (5, 12, 19 i 26.03) w godzinach 18-20 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter.

Szkolenia mają na celu krzewienie idei oraz edukację z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, pojęcia wciąż raczkującego, dzielącego przedsiębiorców na dwa obozy. ISO 26 000 definiuje CSR jako "Odpowiedzialność organizacji za wpływ jej decyzji i działań (produkty, serwis, procesy) na społeczeństwo i środowisko". Podczas, gdy tematyka CSR stopniowo przenika rynek szkoleń i studiów podyplomowych dla przedsiębiorców, zapotrzebowanie na nią już teraz zgłasza przyszła kadra managerska – studenci. Na zajęcia zapisało się 40 osób z Akademii Morskiej, Akademii Marynarki Wojennej, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej i Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny.

Spotkania przyjmą formę dyskusyjno-warsztatową. Wśród zaproszonych gości, prelegentów i szkoleniowców znajdą się: Piotr Sobolewski (FOB), Eliza Taworowska ( Fundacja Global Language), Halina Lewkowska (Fundacja Energa), Dominika Zielińska (DNV DL) oraz Łukasz Kaliciński (Not Just Shop). Całość w anturażu baśniowego Crazy Room’u w Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Sponsorem strategicznym przedsięwzięcia jest firma BEST SA z Gdyni.

Spotkania realizowane są w ramach ambasadorstwa w Lidze Odpowiedzialnego Biznesu (LOB) – "dziecka" Forum Odpowiedzialnego Biznesu (najstarszej organizacji pozarządowej w Polsce zajmującą się tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu), która wychodzi z ideą CSR-u do środowisk akademickich. Warsztaty są wspólnym konceptem trójki Ambasadorów, reprezentujących: Akademię Morską, Uniwersytet Gdański oraz Politechnikę Gdańską.

Zapraszamy do odwiedzenia wydarzenia na Facebooku, klik tutaj. 

Projekt jest dofinansowany w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych CSR LOB

Z prądem CSR-u_plakat