Newsy

Studencki weekend z odpowiedzialną konsumpcją w Poznaniu!

W weekend 15 - 16 marca SKN CSR zaprasza poznańskich studentów na bezpłatne warsztaty o odpowiedzialnej konsumpcji i profesjonalne warsztaty kulinarne.

Na ogół nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu obszarów naszego, także studenckiego, życia dotyczy zrównoważona konsumpcja. Odpowiedzialnym konsumentem można być w sklepie spożywczym, banku, biurze, domu, kuchni, społeczności lokalnej, a nawet podczas podróży.  Katalog odpowiedzialnych zachowań z pewnością nie jest zamknięty!

Chcąc przybliżyć ideę odpowiedzialnej konsumpcji, SKN CSR z Uniwersytetu Ekonomicznego 15 marca zaprasza studentów poznańskich uczelni na herbatkę i ciasteczko do Kluboksiegarni Głośna, gdzie zorganizowane zostaną warsztaty. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej na temat zrównoważonej konsumpcji, bliskiej studentom idei ekonomii współdzielenia, a także otrzymać garść praktycznych wskazówek działań i propozycji angażowania się w ciekawe inicjatywy w Poznaniu. Z kolei na niedzielę (16 marca) w "Orkiszowych Polach" zaplanowane jest wspólne odpowiedzialne gotowanie podczas warsztatów kulinarnych pod okiem profesjonalnego trenera. Nawet nie przypuszczasz, co można wyczarować ze zdrowych składników!

Harmonogram wydarzeń:

15 marca, g. 11.00, Kluboksięgarnia Głośna (ul. Święty Marcin 30) - Spotkanie z Odpowiedzialnością: warsztaty nt. odpowiedzialnej konsumpcji, na których gościem będzie Ania Wawrzyniak ze Stowarzyszenia Lepszy Świat.

16 marca, g. 10.30 - 13.00, Orkiszowe Pola (ul. Strzerzyńska 63) - Odpowiedzialnie w kuchni: warsztaty kulinarne dla dwóch grup.

Odpowiedzialna konsumpcja może dotyczyć też Ciebie! Przyjdź i przekonaj się, że warto i można zmienić swoje codzienne nawyki. Obydwa wydarzenia są bezpłatne i dają możliwość napełnienia studenckich brzuszków.

Zapisz się już dziś! Wydarzenie bezpłatne! Formularz zapisów znajdziesz: tutaj.

Masz pytanie? Napisz, zadzwoń!

Agata Blinkiewicz
Przewodnicząca SKN CSR
Ambasadorka CSR 2013/2014

e-mail: agata.blinkiewicz@gmail.com
tel.:+48 660 537 210

Projekt współfinansowany w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Partnerzy:

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Poznania
Patroni merytoryczni: Liga Odpowiedzialnego Biznesu, Stowarzyszenie Lepszy Świat, Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu Trzeci Świat i My
Patroni wspierający: Kluboksięgarnia Głośna, Orkiszowe Pola
Patroni medialni: BioKurier, poznan.pl/studia, dlastudenta.pl, studentnews.pl, naszglospoznanski.pl, lepszypoznan.pl

O SKN CSR: Studenckie Koło Naukowe Społecznej Odpowiedzialności Biznesu działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym od 2010 roku. Misją SKN jest edukacja w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu i promowanie idei przede wszystkim wśród studentów, a także pogłębianie wiedzy na temat CSR wśród swoich członków. Więcej tutaj.

Autorka: Agata Blinkiewicz, Ambasadorka CSR 2013/2014 Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

 

SKN CSR