Newsy

NOTJUSTSHOP pomaga niewidomym dzieciom


Krakowska marka odzieżowa NOTJUSTSHOP, której celem nie jest zysk a kreowanie zmiany społecznej realizuje kolejny głośny projekt. Tym razem pod hasłem „Przybij 5 Tynieckiej" pomagać będzie niewidomym dzieciom z ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych na ul. Tynieckiej w Krakowie. Motywem przewodnim działania są dłonie - to dzięki nim niewidome dzieci mogą poznawać świat czytając w języku Brailla, czy po prostu dotykając go.

Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich będzie miał miejsce już 11 września. Aktywiści z NOTJUSTSHOP wspólnie z podopiecznymi Ośrodka stworzą w czasie warsztatów projekt koszulki, na który złożą się odbicia rąk dzieci. Następnie koszulki trafią do sklepu NOTJUSTSHOP, a zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym ośrodka.

Projekt wsparty zostanie przez lokalne organizacje, firmy oraz osoby prywatne. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie notjustshop.com oraz profilu marki na Facebooku "Przybij Pionę Tynieckiej"

O NotJustShop

NotJustShop to polska marka odzieżowa spod Krakowa założona przez Łukasza Kalicińskiego. Od początku swojej działalności NotJustShop działa w oparciu o ideę social business. Celem działalności niezmiennie pozostaje pomoc potrzebującym dzieciom, na rzecz których przeznaczane są zyski firmy. W lipcu tego roku NotJustShop został nominowany w konkursie Liderzy Zrównoważonego Biznesu magazynu Forbes.

Materiał prasowy

1507037_10152644536536071_7755547889263099348_n