Newsy

II Konkurs "Projekt: Zielony Staż" rozstrzygnięty!

Znamy już Zwycięzcę II edycji konkursu „Projekt: Zielony Staż”, organizowanego przez Fundację Myśli Ekologicznej we współpracy ze Sponsorem Głównym konkursu – krakowskim oddziałem zakładu energetycznego EDF Polska S.A. oraz pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Komisja Konkursowa zdecydowała jednogłośnie, że płatny staż, podczas którego zostanie zrealizowany zwycięski projekt, przypadnie studentce Architektury i Urbanistyki z Politechniki Krakowskiej – Karolinie Latusek z projektem „Zastosowanie zieleni na terenie firm, dla poprawy stanu środowiska przyrodniczego, krajobrazu jak również polepszenia środowiska pracy”. Zdaniem Komisji jest to projekt, który najlepiej wpisuje się w prowadzone przez EDF działania z zakresu strategii zrównoważonego rozwoju firmy.

Wybór zwycięskiego projektu był niezwykle trudny ze względu na wysoki poziom merytoryczny i jakościowy nadesłanych projektów – ostateczny głos należał do Sponsora Głównego konkursu. Dodatkowo został wyróżniony projekt studentki Inżynierii Środowiska z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Patrycji Pelc pn. „Ścieżka edukacyjno-informacyjna”.

Członkowie Fundacji Myśli Ekologicznej mają nadzieję, że konkurs „Projekt: Zielony Staż” ponownie przyczynił się do zwiększenia motywacji w kwestii podejmowania działań na rzecz poprawy otaczającego nas środowiska oraz tworzenia dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W przygotowaniu jest już III edycja konkursu „Projekt: Zielony Staż”, której rozpoczęcie planowane jest na początku przyszłego roku.

Zwycięzca II edycji PZS

Kontakt:

Anna Wolska

Koordynator Projektów

Fundacja Myśli Ekologicznej

ul. Halicka 9, 31-034 Kraków

tel.: +48 12 410 14 48

a.wolska@mysl-ekologiczna.pl