Newsy

PROGRAM STAŻOWY KARIERA NA START

 

Logotyp - stażowanie z pasją - 2,5 tys px

Kariera na Start jest programem stażowym dla studentów i absolwentów wyższych uczelni, którzy nie chcą zaliczyć falstartu w życiu zawodowym. Inicjatywa jest owocem współpracy Dziennika Zachodniego oraz SMG/KRC Poland HR, dla których główną misją jest wsparcie młodych i ambitnych ludzi. Organizatorzy mają za priorytet zatrzymanie najzdolniejszych i zdeterminowanych młodych ludzi, umożliwiając im realizację swoich marzeń na Śląsku.

Projekt ma na celu w pierwszej kolejności wyłonienie najlepszych oraz najbardziej zmotywowanych studentów oraz absolwentów, którzy będą mieli szanse odbyć staże w renomowanych, śląskich firmach. Program projektu składa się z trzech uzupełniających się części, dzięki którym będziemy mogli wybrać laureatów, którzy docelowo odbędą staże w interesujących ich branżach, spójnych z ich kierunkami studiów wyższych.

Projekt „Kariera na Start” to jedyny tego rodzaju projekt na terenie województwa śląskiego. Łączy on w sobie dwie idee – promocję Instytucji jako Organizacji Odpowiedzialnej Społecznie oraz promocję najzdolniejszych studentów, jako młodych, kreatywnych i dobrych pracowników.

Kariera na Start to nie tylko szansa na płatny staż. To najlepsza okazja, by student mógł zacząć gromadzić swój bagaż doświadczeń, dzięki któremu będzie mu łatwiej wystartować w zawodzie. Projekt umożliwia to poprzez cykl bezpłatnych inicjatyw, gdzie studenci mogą szlifować umiejętności biznesowe, by pewniejszym krokiem wkroczyć na wymarzoną ścieżkę zawodową. Udział w projekcie to przede wszystkim praca z pasjonatami, którzy utwierdzą w przekonaniu, że to jest praca marzeń studenta. Już ponad 200 stażystów przekonało się, że warto stażować z Karierą.

W pierwszych edycjach było z nami kilka, zaprzyjaźnionych firm – dziś, jesteśmy projektem docenianym przez duże, międzynarodowe przedsiębiorstwa. Bez względu, czy jesteś studentem, firmą czy absolwentem – wejdź na stronę www.karieranastart.pl i sprawdź sam, dlaczego warto z nami współpracować. 

Źródło: materiały prasowe