Newsy

CSR Festival Cracow

W dniach 24-25 marca odbędzie się CSR Festival Cracow. Kolejna odsłona festiwalu poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu. Prelekcje iwarsztaty w ramach festiwalu odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zaproszeni goście swoja wiedzą i doświadczeniem będą dzielili się ze studentami i nie tylko. W tym roku w uczelnianych murach pojawią się również dzieci i dowiedzą się jak mogą zmieniać świat na lepsze.

Do uczestnictwa w CSR Festival Cracow zaprasza Koło Naukowe CSR i Koło Naukowe Controllingu i Finansów. W Krakowie po raz kolejny organizowany jest festiwal podczas, którego dowiadujemy się, że biznes to nie tylko zysk ekonomiczny. Celem organizacji tego przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości społecznej wśród młodych ludzi. To od nich zależy jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość gospodarcza i jak będzie wyglądał jej rozwój.

Pierwszy dzień Festiwalu 24 marca odbędzie się pod hasłem: “Każdy może być odpowiedzialny społecznie”. Podczas otwarcia Festiwalu Fundacja Optimum Pareto zaprezentuje raport społecznej świadomości wśród studentów UEK. Tego dnia pośród gości pojawią się takie firmy jak: IKEA, Provident czy State Street. Przyjrzymy się również jak faktycznie wygląda stan CSR w przedsiębiorstwach dzięki Fundacji CentrumCSR.PL. Na podsumowanie porozmawiamy z Kancelarią Kaczor Klimczyk Pucher Wypiór na temat aspektu prawniczego w procesie profesjonalizacji trzeciego sektora.

25 marca zatytułowany jest: „Doing well by doing good”. Na początek dnia na Uniwersytecie pojawią się dzieci ze szkoły podstawowej, które będą uczestniczyły w warsztatach marki NotJustShop. Maluchy dowiedzą sie jak mogą zmieniać świat i podejmować działania dla dobra innych. Pojawią się tutaj również przedstawiciele m.in.: Capgemini, HDS Polska oraz Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Drugi dzień zostanie podsumowany debatą oksfordzką, w której studenci wyrażą swoją opinię na oczach zaproszonych gości.

Gala finałowa odbędzie się 27 marca. Przeniesiemy się do miejsca “Po drugiej stronie szafy” gdzie moda jest odpowiedzialna, a wnętrza przepełnione
kreatywnością. Spotkanie odbędzie się w jednej z krakowskich kawiarni. Szczegóły już wkrótce.

Harmonogram konferencji: www.csrfestivalcracow.pl
Aktualności i informacje o zapisach: https://www.facebook.com/OdpowiedzialniKNCSR

CSR Festival Cracow- plakat

 


Zapraszamy!