Newsy

PO DRUGIEJ STRONIE SZAFY

Odpowiedzialność, kreatywność, elegancja. Z pewnością moda jest tą dziedziną sztuki gdzie te trzy wyznaczniki mogą a nawet powinny iść w parze. Ich wzajemne uzupełnienie gwarantuje produkt najwyższej jakości o którym warto dyskutować. Fundacja Optimum Pareto stwarza szanse do takiej dyskusji już 27 marca 2015 roku.

 W  czwartym tygodniu marca społeczna odpowiedzialność biznesu na dłużej zagości na językach krakowskiej społeczności. Wszystko za sprawą CSR Festival Cracow i towarzyszącej mu Gali finałowej jawne komplety #4 Po drugiej stronie szafy. Podczas gali zostaną zadane pytania dotyczące upcyklingu, odpowiedzialnej mody, wszechobecnego konsumpcjonizmu. Czy jesteśmy w stanie zatrzymać samonapędzającą się machinę zakupów? Czy umiemy wybierać odpowiedzialnie?

 Spotkanie będzie składało się z dwóch głównych części. Pierwsza z nich to krótkie prezentacje trzech zaproszonych przedsiębiorstw, których zasady funkcjonowania i przedmiot działalności odbiega stanowczo od rozpowszechnianych schematów, zarówno w branży mody jak i design. Swój sposób na modę zaprezentują: Deko Eko, Voreczky i Namaqua. Druga część to czas na pytania i dyskusję zarówno zaproszonych gości jak i audytorium. Ostatni etap to networking, czas na wymianę kontaktów jak i prywatne rozmowy poza forum.

 Organizatorem spotkania jest Fundacja Optimum Pareto, której celem jest budowanie Cywilizacji Dialogu. Fundacja specjalizuje się m.in. w mediacjach, CSR, wspieraniu personalizacji trzeciego sektora oraz prowadzeniu szkoleń i wspieraniu efektywnej formy edukacji.

Gala finałowa będzie miała miejsce w Dobra Kasza Nasza, Rynek Główny 28 o godz. 18. Projekt został dofinansowany ze środków programu grantowego Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/877058585690587/

szafy2