Newsy

Z prądem CSR-u  - start II edycji

,,Z prądem CSR-u” to cykl czterech spotkań warsztatowo-dyskusyjnych, dedykowanych zagadnieniu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. To wydarzenia otwarte przeznaczone studentom z trójmiejskich uczelni, odbywające się w każdą środę marca w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Rok 2015 przyniesie drugą odsłonę tego przedsięwzięcia, które zostało zapoczątkowane przez byłych ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu (LOB) Martę Koziarz i Michała Majek.

,,Z prądem CSR-u” zostało zapoczątkowane w marcu 2014 roku. W trakcie 4 spotkań ponad 30 studentów z UG, PG, AM i sopockiego SWPS-u zgłębiało zagadnienie zrównoważonego rozwoju pod okiem ogólnopolskich prekursorów CSR-u, w tym: Piotra Sobolewskego (FOB), Magdaleny Rzeszotalskiej (Polpharma), Haliny Lewkowskiej (Fundacja Energa), Dominiki Zielińskiej (DNV GL), Elizy Taworskiej (Fundacja Global Language) oraz Łukasza Kalicińskiego (Not Just Shop). Podczas 12 godzin warsztatów i dyskusji uczestnicy zapoznali się istotą pojęcia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przez pryzmat różnorodnych branż, rozmiarów przedsiębiorstwa po umiejętność współpracy z trzecim sektorem. Z puli uczestników wyłoniła się dwójka, która obecnie reprezentuje Pomorze w Lidze Odpowiedzialnego Biznesu.

Tegoroczne spotkania posuwają się o krok dalej, a za cel przyjęły obalanie mitów ciążących na CSR-ze.  Pierwsze spotkanie pt. ,, CSR wpisany w DNA firmy” przeprowadzone przy współpracy Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma zaprzeczyć powszechnemu twierdzeniu, iż CSR jest domeną firm o stabilnej sytuacji biznesowej, potwierdzonej długoletnim stażem na rynku. Przyjrzymy się Startupom, w których CSR wpisał się permanentnie w pierwotną strategię działalności.

Na spotkania z CSR-em zapraszamy serdecznie w każdą środę marca w godzinach 18:00-21:00 do Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. Chęć swojego uczestnictwa prosimy zgłaszać na zprademcsru2@gmail.com. Obecność na ¾ spotkań jest nagradzana certyfikatem uczestnictwa.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Grantowego Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Sponsorami przedsięwzięcia jest firma Polpharma oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter.

 Z prądem CSR-u II

Wstęp wolny

Autorzy: Michał Majek, Marta Koziarz