Newsy

Studenckie Koło Naukowe „2B”  Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula w dniu 16 stycznia 2015 roku na swoim kampusie przy ulicy Stokłosy 3 na warszawskim Ursynowie, realizuje projekt CSR/TraveLife, celem którego będzie poznanie przez studentów różnych projektów związanych z CSRem, realizowanych przez odmienne sektory branży turystycznej. Na zakończenie, zostaną rozdane certyfikakty dla Menedżerów Zrównoważonego Rozwoju TraveLife, chcących zaangażować się w zrównoważony rozwój turystyki w przyszłości.

 Już po raz drugi w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji, w Studenckim Kole Naukowym „2B” Turystyki Biznesowej Grupy Uczelni Vistula, wystartował nowy projekt CSR/ TraveLife. Pierwszą edycją tego projektu, która odbyła się w zeszłym roku 13 stycznia była konferencja dla studentów zainteresowanych tematyką przemysłu spotkań i branży eventowej CSR W ZARZĄDZANIU WYDARZENIAMI – OBOWIĄZEK CZY LUKSUS? Jej program był skierowany na poznanie istoty CSR, a także problemów ochrony środowiska, czy rozwiązań, w które inwestują przedsiębiorstwa w ramach strategii odpowiedzialnego biznesu. Swoim cennym doświadczeniem podzieliło się 10 prelegentów wśród których znaleźli się przedstawiciele rozpoznawalnych firm na całym świecie.

 W tym roku tematy konferencji będą się różnić od zeszłorocznych. Za priorytetowe wybraliśmy odpowiedzialne i etyczne postępowanie biznesu względem grup społecznych. Przykładem ku temu mogą być akcje wspierające studentów, które pomagają im w rozwoju osobistym, a także działania CSR światowych sieci hotelowych czy organizacji pozarządowych, banków, firm farmaceutycznych. O takich i wielu innych praktykach CSR, powiedzą prelegenci, których zaprosiliśmy tym razem. W tym roku, jak i w roku ubiegłym, konferencja zostanie uwieńczona rozdaniem certyfikatów dla nowych Menedżerów Zrównoważonego Rozwoju TraveLife w Szkole Głównej Turystyki I Rekreacji w Warszawie przez przedstawicieli Polskiej Izby Turystyki.

 “Projekt przyniesie korzyści wszystkim stronom – studentom, którzy powiększą swoją wiedzę z zakresu CSR od praktyków, zajmujących się odpowiedzialnym biznesem na co dzień. Uczelnia zaś poszerzy ofertę programową, czy możliwości promocji. Prelegenci natomiast mają unikalną możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem z przyszłymi specjalistami w branży” - mówi koordynator projektu Bozhena Magurchak.  

Autorka: Bozhena Magurchak