Newsy

Za nami cykl spotkań dyskusyjno-filmowych „Kamera Odpowiedzialności”. Zainteresowani koncepcją CSR mieli wiele okazji do spotkań i rozmów z ekspertami. To jednak nie koniec projektu. Organizatorzy przygotowali również konkurs na najciekawszy artykuł, dotyczący społecznej odpowiedzialności biznesu. Termin nadsyłania prac mija 30 maja.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż żywe dyskusje na spotkaniach zachęciły uczestników do jeszcze głębszej refleksji, wyciągnięcia wniosków na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i podzielenia się nimi w dowolnej formie literackiej. Zgłoszenia będą przyjmowanie jeszcze do 30.05.2017. Teksty należy przesłać na adres: kameraodpowiedzialnosci@gmail.com. Regulamin konkursu znajduje się na stronie kameraodpowiedzialnosci.pl. Organizatorzy zaznaczają, iż nie trzeba być uczestnikiem spotkań, aby przesłać tekst konkursowy – wystarczy zainteresowanie obszarem CSR i chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Zwycięski tekst ukaże się na stronach głównych partnerów – Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Be.Navigator.

 „Kamera Odpowiedzialności” to projekt odpowiadający na potrzeby zdobywania wiedzy
na temat CSR przez osoby młode wchodzące na rynek pracy. Jego pomysłodawcami są Ambasadorzy 13. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu (programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który zrzesza studentów z całej Polski.

Przez dwa miesiące, co środę uczestnicy spotkali się na innej uczelni, aby poddać dyskusji kolejne aspekty odpowiedzialności w biznesie. Aby uniknąć nieangażujących i nużących wykładów, organizatorzy-studenci wybrali alternatywną formę w postaci wieczorów dyskusyjno-filmowych. Każde wydarzenie rozpoczynało się projekcją filmu, który stanowił punkt wyjścia do podjęcia dyskusji na temat konkretnych obszarów CSR. W taki sposób młodzi liderzy odpowiedzialności w biznesie chcieli nakłonić odbiorców do aktywnego uczestnictwa i zgłębiania wiedzy poprzez wymianę poglądów. Każde wydarzenie było także okazją do poznania cenionych ekspertów.  W spotkaniach udział wzięli zarówno naukowcy, jak i praktycy na co dzień zajmujący się wdrażaniem koncepcji CSR w czołowych

Więcej informacji na temat projektu udziela: 
Agnieszka Michalik       
Ambasadorka CSR        
Liga Odpowiedzialnego Biznesu
              
508 222 040       
agg.michalik@gmail.com
kameraodpowiedzialnosci@gmail.com
www.kameraodpowiedzialnosci.pl