Newsy

Zjazd w siedzibie ERGO Hestia, Opiekuna ścieżki edukacyjnej „Miejsce pracy a CSR”, zakończył czternastą odsłonę Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkanie odbyło się w dniach 23-24 czerwca w Sopocie.

Ostatni zjazd rozpoczęliśmy od warsztatu prowadzonego przez Mario Zamarripę, dyrektora odpowiedzialnego za projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. Dowiedzieliśmy się od niego, jak można wykorzystać najbliższe otoczenie do stworzenia wartościowych benefitów pracowniczych. Korzystając z pięknej aury, Mario Zamarripa oprowadził nas po kompleksie budynków ERGO Hestia i przybliżył realizowane przez firmę inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności. Usłyszeliśmy także wiele ciekawych informacji o Sopocie, w którym mieści się główna siedziba ERGO Hestia. W ten sposób zyskaliśmy wiedzę, którą wykorzystaliśmy podczas drugiej części zajęć. Naszym zadaniem było bowiem opracowanie oraz przedstawienie własnych pomysłów na benefity pracownicze oraz projekty społeczne firmy. Znalazły się wśród nich rozwiązania skierowane zarówno do pracowników, jak i do społeczności lokalnej. Niezwykle cenne było przekazywanie na bieżąco przez Mario Zamarripę uwagi i spostrzeżeń na temat przedstawianych projektów, dzięki czemu natychmiastowo otrzymywaliśmy informację zwrotną.


Następnie Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna i Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu przybliżyła nam działania Karty Różnorodności w Polsce oraz przedstawiła wyzwania związane z zarządzaniem różnorodnością, stojące przed nami wszystkimi. Popołudnie spędziliśmy na „Podwieczorku przy CSR”, gdzie w kawiarnianej atmosferze spotkaliśmy się z Anną Miazgą, koordynatorką ds. CSR w LPP. Była to okazja do rozmowy o podejmowanych przez firmę inicjatywach dotyczących m.in. odpowiedzialnego zarządzania łańcuchem dostaw. Do tematu warunków i miejsca pracy w branży odzieżowej wróciliśmy także w niedzielę podczas gry symulacyjnej „Trampki z Chin”, poprowadzonej przez dr Agatę Rudnicką z Fashion Revolution Poland. Cel gry to próba odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe jest być bardzo biednym nawet jeśli ciężko pracujemy na swoje utrzymanie. Rozgrywka przyniosła nie tylko wiele emocji, ale stanowiła także zastrzyk sporej porcji wiedzy o realiach przemysłu odzieżowego oraz sposobie funkcjonowania całej gospodarki.

Dzień zakończyliśmy podsumowaniem oraz ogłoszeniem wyników XIV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Żałujemy, że był to już ostatni zjazd, ale na pewno jeszcze się spotkamy!

 

Opiekunowie ścieżek: BGŻ BNP Paribas | Henkel | ERGO Hestia | Orange Polska

Patronat honorowy:  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Patroni medialni: odpowiedzialnybiznes.pl; be-navigator.pl; eurostudent.pl; studentnews.pl; kampaniespoleczne.pl