LOB
dla studenta

TRENERZY I TRENERKI AOB 2015

Warsztaty odbędą się w 3 blokach tematycznych:

  • I blok - poziom mikro - skupiamy się na indywidualnych cechach potrzebnych do współpracy
  • II blok - poziom mezo - współpraca w zespole
  • III blok - poziom makro - współpraca na zewnątrz organizacji


I BLOK WARSZTATY_13:00 – 15:00 - I dzień AOB (piątek)

Szczegóły warsztatów: TUTAJART_9225 (2)

Tytuł warsztatu: Dawanie mocy, czyli koncepcja przywództwa na podstawie doświadczeń członków Ashoki

O trenerce: Beata Kenig w Ashoce odpowiedzialna jest za koordynowanie programów oraz działania komunikacyjne. Wcześniej współpracowała z organizacjami pozarządowymi, wpierając je w działaniach promocyjnych. Przedsiębiorczość i innowacje społeczne stanowią obecnie obszar jej szczególnego zainteresowania. Absolwentka filologii angielskiej, Ośrodka Studiów Amerykańskich oraz pomagisterskich studiów w zakresie stosunków międzynarodowych. Ukończyła także czteromiesięczny program Public Relations, organizowany przez London School of Public Relations. Przez wiele lat prowadziła szkolenia dla firm i uczyła studentów filologii angielskiej.Magdalena Milewska

Tytuł warsztatu: Niech Mikołaj będzie kobietą w zielonej sukience - czyli o podejściu do zmiany.

O trenerce: Magdalena Milewska – psycholożka i pedagożka, trenerka, coach. Członkini zespołu organizacyjnego IV, V i VI Kongresu Kobiet (największa w Polsce konferencja poświęcona kobietom), współorganizatorka Pomorskiego Kongresu Kobiet. Zainspirowana słowami Marii Skłodowskiej Curie „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” - uczy, wykłada, poszukuje odpowiedzi i zaprasza do refleksji – nad sobą i otaczającym nas światem.3333


Tytuł warsztatu: My zaczyna się od JA


O trenerce: dr Marta Karwacka od 9 lat zajmuje się rozwijaniem w Polsce dyskursu wokół problematyki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), na gruncie akademickim i praktycznym. Autorka i współautorka kilkunastu artykułów oraz indywidualnych i zespołowych badań poświęconych problematyce CSR. Współtworzyła Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu UMK w Toruniu Jest członkiem Rady Stowarzyszenia Pracownia Zrównoważonego Rozwoju i rekomendowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ekspertem ds. CSR, współpracuje z firmą tworzącą strategie odpowiedzialnego biznesu GoodBrand&Company Polska, jest ekspertem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wykłada na prywatnych uczelniach (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, WSB w Toruniu).

II BLOK WARSZTATY_16:00 – 18:00 - I dzień AOB (piątek)

Szczegóły warsztatów: TUTAJ


2

Tytuł warsztatu: Budowanie zespołu w startupie - od pomysłu krok po kroku

O trenerach: Tomasz Jabłoński i Damian Strzelczyk (Startup Academy) – od 8 lat wspierają młodych przedsiębiorców. Zbudowali największy inkubator przedsiębiorczości w Polsce, z którego wsparcia skorzystało ponad 1000 startupów. Twórcy Startup Academy – najbardziej intensywnego programu dla osób rozpoczynających przygodę z własnym biznesem.

xxxx

Tytuł warsztatu: Diversity - zarządzanie różnorodnością w zespole

O trenerach:

Pracownia Inspiracji Lokalnych

Tytuł warsztatu: Budowanie zespołów wolontariackich

O trenerze: Mateusz Konieczny - szef Stowarzyszenia Pracownia Inspiracji Kulturalnych, animator kultury, Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pierwszy projekt społeczny współfinansowany przez program „Make a connection” koordynował w wieku 13 lat. Mateusz prowadzi szkolenia z zakresu pracy metodą projektu, aktywności społecznej i obywatelskiej, animacji kulturalnej, partycypacji społecznej, samorządności uczniowskiej i praw człowieka. Laureat konkursu dla animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej organizowanego przez Centrum Aktywności Lokalnej CAL oraz Krajowy Ośrodek EFS (2014). Nominowany do nagrody EDUinspirator.

III BLOK WARSZTATY_11:45 -13:45 - II dzień AOB (sobota)

Szczegóły warsztatów: TUTAJ


portretmk


Tytuł warsztatu: Tworzenie partnerstwa z organizacją non-profit


O trenerce: Monika Kulik z firmą Orange związana jest od 2001 roku. Zajmuje się kluczowymi projektami z zakresu CSR w firmie. Odpowiada za przygotowanie corocznego Raportu Społecznej Odpowiedzialności Orange Polska, proces dialogu z interesariuszami a także realizację wybranych obszarów strategii CSR, współ-pracę z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. Jest autorką wielu programów spo-łecznych firmy nagradzanych w polskich i międzynarodowych konkursach. Absolwentka Pedagogiki i Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentką podyplomo-wych studiów „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu” w Akademii Leona Koźmińskiego.

Jankowska Teresa (1)


Tytuł warsztatu: Budowanie współpracy ze społecznością lokalną


O trenerce: Teresa Jankowska – animatorka, trenerka, superwizorka. Doświadczenie w zakresie animacji społecznej i kulturalnej. Wykształcenie wyższe magisterskie, studia podyplomowe w zakresie superwizji animacji i współpracy środowiskowej (Uniwersytet Gdański). Posiada doświadczenie w prowadzeniu konsultacji społecznych i innych działań z zakresu partycypacji społecznej. Od 2013 pełniła rolę Konsultanta ds. wdrożenia subregionalnego modelu partycypacji publicznej projektu „Decydujmy Razem", w ramach którego powstał model konsultacji społecznych. W 2014r moderator 16 debat upowszechniająco- konsultacyjnych w ramach realizowanego programu pn. „Rewitalizacja społeczna" (realizowanych na terenie całej Polski) na zlecenie CRZL.

10441286_830557043665632_4222542207718377991_n


Tytuł warsztatu: Współdziałanie czyli udana współpraca międzysektorowa


O trenerce: dr Agata Rudnicka od kwietnia 2014 jest ekspertką zewnętrzna FOB. Problematyką społecznej odpowiedzialności i rozwoju zrównoważonego zajmuje się od ponad 8 lat. Doktor nauk ekonomicznych. Absolwentka ochrony środowiska. Wykładowca na Wydziale Zarządzania UŁ. Prezeska fundacji CSR Impact. Trenerka i szkoleniowiec. Współautorka jednych z pierwszych w Polsce badań poświęconych współpracy organizacji pozarządowych z biznesem. Jedna z 50 kobiet polskiego CSRu na liście FOB. Współorganizatorka konferencji CSR Trends.

Zapisz się na wydarzenie na Facebooku TUTAJ